View Single Post
  #8763 (permalink)  
Vechi 28 aug 2013, 09:39:46
mormelvio's Avatar
mormelvio mormelvio este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 sep 2011
Locaţie: carei, Romania
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 72
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 111 ori in 39 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ha..ca veni vorba, ieri la gustare am calcat si eu stramb la o prajitura cu mere facuta de soacra-mea...prin urmare aseara nu am mai mancat decat pepene rosu...o portie super mare...de am facut naveta la baie toata noaptea. Si cu toate acestea azi am vazut 78.4 la cantar....ceea ce e super bine... ca ma aproprii de targhet-ul stabilit la 75. Dar deja incep sa ma gandesc la un nou targhet...cica la 68 de kg asi fi in limita maxima a unei greutati normale...asi scapa de eticheta de supraponderal...si tinand cont ce eram la limita superioara a categoriei obezitate gr.1...ma simt chiar fericita. Si daca stau bine si ma gandesc numai vre-o 10 kg ar trebui sa mai slabesc sa fiu si eu in greutate normala...dar tinand cont ca din facultate nu am fost la greutatea aia...e drum lung pana acolo...dar nu ma stresez...incet incet reusesc!
__________________
Mihaela
mormelvio, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1684 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1167 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 651 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui mormelvio:
buburuzze (28 aug 2013), floricica0vesela (28 aug 2013), lidiuta (28 aug 2013), VAmedeea (29 aug 2013), VentoFreddo (29 aug 2013)