View Single Post
  #88 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 11:27:45
damo's Avatar
damo damo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: undeva, Belgia
Vârsta: 55
Dieta: still de viata sanatos
Date: 163cm, 76kg
Mesaje: 2.558
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

Citat:
Anterior postat de ramomic Vezi mesajul
Buna fetele .
Damo, 4 kg intr-o saptamana ??? Va rog fetelor dati-mi si mie ambitia voastra de a va tine de dieta si metabolismul vostru, ca vi-l inapoiez dupa ce mai scad 10 kg . FELICITARI!!!!!!!!!!
.
Da Ramomic, sa stii ca si eu m-am minunat, ieri dimineata eram intr-al noulea cer. Eu mincam multe dulciuri la servici dupa masa, si cind spun multe, vorbesc de zeci de pungi de caramele, biscuiti. Pentru mine a fost ingrozitor in primele zile...dupa care sa stii ca nu mai era chiar asa, parca devenise mai suportabil. Am mincat mere in schimb, ca sa amortizez socul. Efectul indirect ( dar nu parte din plan) a fost ca umplindu-mi stomacul cu mere (in locul caramelelor), nu mai aveam acasa foamea aceea de elefant, si remarcam ca parca mincam mai putin. Dar asta nu era parte din plan, ci doar efect secundar al renuntarii la caramele. Ideea e ca, cumulind efectele, am pierdut 4 kg. Metabolismul meu nu e de invidiat, am peste 40 de ani, nici eu nu mai ard asa de repede

Problema e ca acum trebuie sa incep dieta de-adevaratelea. Am spus intr-un mesaj precedent cum vreau sa fac saptamina asta, sa vedem rezultatele simbata viitoare.
Eu ma cintaresc simbata dimineata, pe stomacul gol dupa ce vin de la baie. Nu ma grabesc sa ma duc la servici, deci am timp s-o fac cu calm.
Am vazut ca voi va masurati, o sa-mi iau si eu masurile simbata viitoare. In afara de faptul c-am remarcat ca inchid blugii mai usor, in rest nu vad nici o schimbare, in ciuda celor 4 kg in minus, ma intreb si eu de unde s-or fi dus

Va pup si sa aveti o duminica placuta

Damo