View Single Post
  #8828 (permalink)  
Vechi 13 mai 2012, 15:31:54
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

greu nu este.rezist noptile destul de bine.ce urmeaza dupa e mai greu. Nu am nimic deosebit de spus,sunt aceleasi chestii de pana acumadica vreau sa nu mai fiu stresata,vreau sa stau linistita fara sa imi fac griji din cauza kg.vreau sa ma intorc de la serviciu,sa dorm fara grija ca nu mai am timp de sport, sa stau fara grija ca trebuie sa mananc la ora aia,ca sa pot face sport la ora aia,ca sa am timp de dus la ora aia,ca sa pot sa ma pregtesc si de serviciu.stiu ca asta e serviciul si asa o sa fie.eu sunt satula de probleme cu kg,de grasimea asta de pe mine si de atentia si preocuparea pe care trebuie sa le amnu sunt putorica,nu sunt lenesa dar cateodata obosesc...cateodata nu mai vreau sport,nu mai vreau doeta,nu mai vreau nimic.vreau sa stau in pat,cu iubi,la un film,cu un popcorn langa,fara sa stau cu gandul ca trebuie sa mananc 20 de floricele ca daca mananc mia mult ma ingrase clar,am devenit frustrata.sincer...trebuie sa scap de frustrari ca altfel facem aici un subforum pentru oameni cu dizabilitati mentale
Si de frustari vom scapa doar daca ne vom gasi echilibrul. Este clar ca nu vom putea sta mereu sa ne numaram caloriile si sa aproximam cat am mancat intr-o zi. Trebuie sa reusim cumva sa ne invatam organismul sa isi doreasca intr-o zi doar cate calorii are nevoie. Oare e posbil sa facem asa ceva? Al meu duce multe pana i se face rau , ca de aia am ajuns la 65 de kg, mancam seara de rupeam
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]