Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #8821 (permalink)  
Vechi 12 mai 2012, 21:38:04
Puffoasa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 103.8kg
Mesaje: 1.997
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 243 ori in 137 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Salutare, fetelor!
Apar abia acum, am inceput ziua prost, dureri de cap, oboseala.Am mers si m-am cantarit, la farmacie.Acum nu stiu sigur ce greutate sa iau de buna.Cantarul meu de acasa zice asa: imbracata 74, dezbracata 73,5.Cel de la farmacie zice ca am 73,8.Dar pune sau nu la calcul si hainele?Toate ca toate, o sa ma pun pe treaba serios, mi-a crescur foarte mult procentul de grasime si cantitatea de grasime, din nou....eram incadrata la normal iar acum iar e prea mare.....Am niste statistici groaznice pe biletelul ala primit la cantar....Sunt din nou supraponderala, chiar daca doar cu 100 de gr....Greutatea noarmala pt inaltimea mea cica e pana la 73,7 inclusiv....Canda ma gandesc ca din 73,8 kg grasimea cantareste 22 ma cutremur...E groaznic...Nu sunt slabuta cum ma vedeam ieri, sunt grasa si groaznica si trebuie sa fiu serioasa si sa muncesc.....Nu stiu cum pentru ca oboseala se arata iar dar trebuie.
Tot la farmacie am aflat ca am tensiunea mare rau, 15 cu 6 am avut-o, si diferenta dintre frecventa minima si cea maxima a pulsului e prea mare......Nu stiu cum am alunecat asa, nu stiu cum am ajuns iar aici....Mi s-a spus sa ma odihnesc, sa nu beau cafea si sa nu ma stresez....Greu.

Pana azi sunt bine si stiu ca sid e aici incolo o sa fiu bine pentru ca nu mai vreau sa fiu grasa, nu mai vreau sa fiu supraponderala.....Vreau sa fiu sanatoasa......

Va pup si va salut!Sunt cuminte, i give my word and cross my heart!
Intru mai tarziu, poate imi mai revin un mic, sunt socata si trista in acelasi timp....
Come on! In primul rand odihneste-te, tensiunea creste mai ales cand fizicul si psihicul tau e extenuat, in al doilea rand si cel mai important zic eu, nu te mai stresa pentru atata, pentru 100 grame. Iti faci mai multe griji decat trebuie, accepta-ti greselile si slabiciunile si nu-ti face un scop in viata de a slabi( nu ma intelege gresit) , dar incepi sa ai un temperament obsesiv-compulsiv. Am observat ca-n ciuda realizarii tale te simti mai tot timpul lipsita de valoare.
Eu zic sa-ti iei un timp de relax, odihneste-te , nu te mai autocritica , controleaza-te cand mananci, dar nu face din asta o catastrofa cand "gusti" si alte alimente si apoi incepi si cu sportul.. cand organismul si psihicul iti permite.

Hai capul sus ca-i pacat sa te consumi asa, mai bine te relaxezi, iti dai ragaz o vreme( o zi, o saptamana,o luna.. cat consideri tu) si cu forte noi o sa ai rezultate mari.

__________________
Jurnal Puffoasa
Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii
Puffoasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8822 (permalink)  
Vechi 13 mai 2012, 07:13:02
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8823 (permalink)  
Vechi 13 mai 2012, 07:35:48
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata,fetelor!
Am ajuns la serviciu, tare adormita sunt.....Am adormit tarziu aseara, l-am asteptat pe iubi sa vina de la serviciu....

Vreau sa va spun ca nu ma stresez pentru 100 de gr, nu devin obsedata de slabire doar ca ma sperie faptul ca mi-am pierdut increderea si ambitia si am mancat atat de aiurea si atat de mult, inconstient, incat am reusit sa ajung iar unde eram acum vreun an.....Poate si mai rau.Ma sperie faptul ca am ajuns din nou cu un procent mare de grasime, cu un index enorm al grasimii corporale.Si tot incerc sa ma mobilizez dar nu reusesc mare lucru....Incerc sa ma mentin la suprafata, bine ca m-am mentinut totusi de la Pasti si nu m-am ingrasat mai mult.Acum trebuie sa fac cumva sa imi gasesc puterea si vointa de a merge mai departe intr-un mod sanatos. Uneori mi se pare greu pentru ca am obosit, am mai spus, de calculat calorii, de tinut un program fix cu serviciu+sport.Am ajuns aici si din cauza ca uneori nu imi mai pasa ce mananc si ca nu fac sport pentru ca m-am saturat.Dar nu renunt.O sa o iau usor, cu pasi micuti, fara sa fortez prea mult mana, mai ales ca am revenit la vechiul program la serviciu, cu 2 nopti nedormite, consecutiv.

Astazi sunt toata ziua la serviciu, am venit cam fara chef:d Mai ales ca vremea e foarte urata, bate un vant puternic si e rece afara. Deseara am sa incerc sa fac un pic de sport, poate bicicleta pentru ca m-am saturat de agitatie, de zbantuiala apoi trec la somn direct.

Sa aveti o duminica frumoasa, dragele mele!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8824 (permalink)  
Vechi 13 mai 2012, 11:49:47
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna dimineata,fetelor!
Am ajuns la serviciu, tare adormita sunt.....Am adormit tarziu aseara, l-am asteptat pe iubi sa vina de la serviciu....

Vreau sa va spun ca nu ma stresez pentru 100 de gr, nu devin obsedata de slabire doar ca ma sperie faptul ca mi-am pierdut increderea si ambitia si am mancat atat de aiurea si atat de mult, inconstient, incat am reusit sa ajung iar unde eram acum vreun an.....Poate si mai rau.Ma sperie faptul ca am ajuns din nou cu un procent mare de grasime, cu un index enorm al grasimii corporale.Si tot incerc sa ma mobilizez dar nu reusesc mare lucru....Incerc sa ma mentin la suprafata, bine ca m-am mentinut totusi de la Pasti si nu m-am ingrasat mai mult.Acum trebuie sa fac cumva sa imi gasesc puterea si vointa de a merge mai departe intr-un mod sanatos. Uneori mi se pare greu pentru ca am obosit, am mai spus, de calculat calorii, de tinut un program fix cu serviciu+sport.Am ajuns aici si din cauza ca uneori nu imi mai pasa ce mananc si ca nu fac sport pentru ca m-am saturat.Dar nu renunt.O sa o iau usor, cu pasi micuti, fara sa fortez prea mult mana, mai ales ca am revenit la vechiul program la serviciu, cu 2 nopti nedormite, consecutiv.

Astazi sunt toata ziua la serviciu, am venit cam fara chef:d Mai ales ca vremea e foarte urata, bate un vant puternic si e rece afara. Deseara am sa incerc sa fac un pic de sport, poate bicicleta pentru ca m-am saturat de agitatie, de zbantuiala apoi trec la somn direct.

Sa aveti o duminica frumoasa, dragele mele!
Hello, te inteleg atat de bine... sunt si eu in aceeasi situatie cu tine, am tot felul de ganduri nu tocmai ok. Eu tot am spus ca incerc cu TF, dar momentan nu e cazul. Nu sunt in cea mai buna stare in ceea ce priveste ambitia si astfel voi incerca chestii mai usoare, gen bici, coarda si chestii de genul asta

La capitolul mancare sunt si eu un dezastru, bifez o zi buna si a doua zi o dau in bara si urmeaza alte zile proaste. In ultimul timp am o zi buna si 4-5 proaste. Cand ma gandesc ca acum 2 luni aveam 54 de kg imi vine sa-mi dau palme...mi-am tot zis ca sunt kg puse de la faptul ca sunt umflata, dar nu e asa... m-am ingrasat 4 kg in doua luni si trebuie sa incep sa le dau jos.
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8825 (permalink)  
Vechi 13 mai 2012, 12:00:53
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Hello, te inteleg atat de bine... sunt si eu in aceeasi situatie cu tine, am tot felul de ganduri nu tocmai ok. Eu tot am spus ca incerc cu TF, dar momentan nu e cazul. Nu sunt in cea mai buna stare in ceea ce priveste ambitia si astfel voi incerca chestii mai usoare, gen bici, coarda si chestii de genul asta

La capitolul mancare sunt si eu un dezastru, bifez o zi buna si a doua zi o dau in bara si urmeaza alte zile proaste. In ultimul timp am o zi buna si 4-5 proaste. Cand ma gandesc ca acum 2 luni aveam 54 de kg imi vine sa-mi dau palme...mi-am tot zis ca sunt kg puse de la faptul ca sunt umflata, dar nu e asa... m-am ingrasat 4 kg in doua luni si trebuie sa incep sa le dau jos.
Hey,Miha!Dezastru nu sunt!Nu zi de zi, nu exagerat.E greu sa explic, e greu pentru ca ma simt asa de ceva vreme si tot trec prin asta.E problema de acomodare doar, sunt sigura.Nu reusesc sa am acomodez cu timpul, cu programul....Nu mai dau detalii pentru ca nu are rost sa repet ce tot spun de cateva luni incoaceSI gata, ca prea ma plang, prea ma vaicaresc!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8826 (permalink)  
Vechi 13 mai 2012, 12:06:06
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Hey,Miha!Dezastru nu sunt!Nu zi de zi, nu exagerat.E greu sa explic, e greu pentru ca ma simt asa de ceva vreme si tot trec prin asta.E problema de acomodare doar, sunt sigura.Nu reusesc sa am acomodez cu timpul, cu programul....Nu mai dau detalii pentru ca nu are rost sa repet ce tot spun de cateva luni incoaceSI gata, ca prea ma plang, prea ma vaicaresc!
Noi suntem aici pentru orice vrei sa ne spui

Adevarul e ca e si f greu sa te acomodezi cu programul tau. Mi se pare f greu sa lucrezi noaptea.
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8827 (permalink)  
Vechi 13 mai 2012, 13:02:48
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Noi suntem aici pentru orice vrei sa ne spui

Adevarul e ca e si f greu sa te acomodezi cu programul tau. Mi se pare f greu sa lucrezi noaptea.
greu nu este.rezist noptile destul de bine.ce urmeaza dupa e mai greu. Nu am nimic deosebit de spus,sunt aceleasi chestii de pana acumadica vreau sa nu mai fiu stresata,vreau sa stau linistita fara sa imi fac griji din cauza kg.vreau sa ma intorc de la serviciu,sa dorm fara grija ca nu mai am timp de sport, sa stau fara grija ca trebuie sa mananc la ora aia,ca sa pot face sport la ora aia,ca sa am timp de dus la ora aia,ca sa pot sa ma pregtesc si de serviciu.stiu ca asta e serviciul si asa o sa fie.eu sunt satula de probleme cu kg,de grasimea asta de pe mine si de atentia si preocuparea pe care trebuie sa le amnu sunt putorica,nu sunt lenesa dar cateodata obosesc...cateodata nu mai vreau sport,nu mai vreau doeta,nu mai vreau nimic.vreau sa stau in pat,cu iubi,la un film,cu un popcorn langa,fara sa stau cu gandul ca trebuie sa mananc 20 de floricele ca daca mananc mia mult ma ingrase clar,am devenit frustrata.sincer...trebuie sa scap de frustrari ca altfel facem aici un subforum pentru oameni cu dizabilitati mentale
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8828 (permalink)  
Vechi 13 mai 2012, 15:31:54
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

greu nu este.rezist noptile destul de bine.ce urmeaza dupa e mai greu. Nu am nimic deosebit de spus,sunt aceleasi chestii de pana acumadica vreau sa nu mai fiu stresata,vreau sa stau linistita fara sa imi fac griji din cauza kg.vreau sa ma intorc de la serviciu,sa dorm fara grija ca nu mai am timp de sport, sa stau fara grija ca trebuie sa mananc la ora aia,ca sa pot face sport la ora aia,ca sa am timp de dus la ora aia,ca sa pot sa ma pregtesc si de serviciu.stiu ca asta e serviciul si asa o sa fie.eu sunt satula de probleme cu kg,de grasimea asta de pe mine si de atentia si preocuparea pe care trebuie sa le amnu sunt putorica,nu sunt lenesa dar cateodata obosesc...cateodata nu mai vreau sport,nu mai vreau doeta,nu mai vreau nimic.vreau sa stau in pat,cu iubi,la un film,cu un popcorn langa,fara sa stau cu gandul ca trebuie sa mananc 20 de floricele ca daca mananc mia mult ma ingrase clar,am devenit frustrata.sincer...trebuie sa scap de frustrari ca altfel facem aici un subforum pentru oameni cu dizabilitati mentale
Si de frustari vom scapa doar daca ne vom gasi echilibrul. Este clar ca nu vom putea sta mereu sa ne numaram caloriile si sa aproximam cat am mancat intr-o zi. Trebuie sa reusim cumva sa ne invatam organismul sa isi doreasca intr-o zi doar cate calorii are nevoie. Oare e posbil sa facem asa ceva? Al meu duce multe pana i se face rau , ca de aia am ajuns la 65 de kg, mancam seara de rupeam
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8829 (permalink)  
Vechi 13 mai 2012, 15:45:51
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Si de frustari vom scapa doar daca ne vom gasi echilibrul. Este clar ca nu vom putea sta mereu sa ne numaram caloriile si sa aproximam cat am mancat intr-o zi. Trebuie sa reusim cumva sa ne invatam organismul sa isi doreasca intr-o zi doar cate calorii are nevoie. Oare e posbil sa facem asa ceva? Al meu duce multe pana i se face rau , ca de aia am ajuns la 65 de kg, mancam seara de rupeam
Eu cred ca e posibil.Pentru ca al meu a fost obisnuit asa o data....Era asa bine cand si ma simteam asa puternica cand rezistam in fata oricarui dulce, in fata oricarei porcarele. Incerc sa fac fata si sa imi revin.Sa imi dau seama ca nu fac bine ce fac.De fapt stiu ca nu fac bine, e ciudat ce se intampla.Stiu ca nu procedez corect dar nu pot sa ma opresc.Nu stiu sa explic.....Cand mananc, de fapt inainte de a manca, ma gandesc: nu,nu e bine, imi stric munca,si-asa deja stricata.Dar desi gandesc asa, in practica fac altceva, pentru ca pur si simplu imi vine sa las tot deoparteSI las deoparte.Ma crezi ca si acum ma gandesc la fel?Nu stiu ce declanseaza chestia asta dar ma gandesc la fel si fel de pofte si la faptul ca as merge acasa si m-as desfata cu ceva,cu oriceDe parca nu mi-as fi facut destul poftele
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 13 mai 2012 at 15:52:21.
  #8830 (permalink)  
Vechi 13 mai 2012, 17:45:39
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Diana, crede-ma ca gandesc exact ca tine...si eu de fiecare data cand pun ceva in gura ma gandesc la consecinte, si desi stiu ca nu e bine, continuu. Si sunt si eu satula sa trebuiasca sa ma gandesc inainte sa bag anumite lucruri in gura si sa nu fiu tot timpul singura care trebuie sa refuze lucruri si sa se abtina, cand toti ceilalti isi permit o destrabalare fara sa aiba urmari super-evidente...Deci nu stiu daca e frustrare. E un lucru firesc, la care organismul si metabolismul nostru ne obliga, si cu care trebuie sa invatam sa traim, fara sa ne mai punem intrebari si procese de constiinta, ca mai rau ne facem.

Stiu ca e greu sa gasesti timp pentru toate. Dar poate asta inseamna ca nu e de tine programul asta si ar trebui sa renunti. Pentru ca exista totusi persoane care isi permit sa lucreze o gramada si sa mai gaseasca timp si de sport si de mancare si de familie etc. Nu vreau sa ma intelegi gresit si sa ma exprim prost, sunt foarte obosita. Dar poate programul te afecteaza mai tare decat ti-ai dori. Gandeste-te daca acum esti aproape epuizata, cum vei fi peste un an?
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole