Subiect: Jurnalul Anne10
View Single Post
  #89 (permalink)  
Vechi 08 mai 2013, 23:47:33
Anne10's Avatar
Anne10 Anne10 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Nu stiu maine (8.05.2013) daca o sa pot sa ma tin de plan ca pana acum am reusit sa dorm decat vro 2 ore si ceva (pe urma ma trezit Alexandra cu plansul si de la 1:30 pana acum 4:10 nu mai in brate a vrut sa stea). Pentru maine:
Micul dejun- Quinoa fiarta amestecata cu mar ras si putina miere
Gustarea1- Mix de alune crude, puse la cuptor doar, fara sare fara nimic (migdale, alune de padure, alune caju, fistic)
Pranz- o salata mare [(salata verde, ardei gras, castravete, rosii ( daca ajung la magazin sa cumpar)] si cateva boabe de naut fiert, puse prin salata.
Gustarea2 Lapte vegetal (seminte de canepa si susan + miere+ scortisoara+ pudra de roscove); miercuri si vineri tin post
Cina Tot supa de legume (dar ceva diferit) fata de cea de marti.
Gustare3 nimic/ ceva usor de post
La sport nu trec nimic (nu cred ca o sa fiu instare sa fac ceva), singura activitate o sa fie fetita.
Noapte buna sau mai bine zis buna dimineata jurnalule (ma bag si eu in sfarsit la somn)!
Concluzile pe ziua de azi (8.O5.2013)
Mic dejun- cum am planuit
Gustare 1- nu am papat mix de alune; in schimb am mancat 2 felii de paine neagra cu dulceata de nectarine facut in casa
Pranz- am mancat salata, dar nu ca cea care mi-am propus; salata de azi a fost asa: boabe de naut fiert, rosie (a cumparat tata de dimineata), castravete, sfecla rosie fiarta si un praf de sare toate amestecate
Gustare 2- nu am baut lapte vegetal; am mancat o banana
Cina- am papat cartof dulce fiert (in locul la supa).
Gustare 3 3 rondele de orez expandat; le-am papat ca sa imi iasa si mie peste 1000 calorii.
Cu sportul am fost lenesa, nu am facut nimic, afara nu am iesit ca a plouat; "noroc" ca a imprastiat pitica niste rufe din sifonier si a trebuit sa le strang si am mai spalat vase.
Am trecut si la meniu (1179 calorii ingerate), am papat cam multi carbohidrati azi ; dar m-am simtit bine.
Nu am reusit sa ma tin 100% de plan, dar in mare parte pentru moment cred ca e bine; in fiecare saptaman vreau sa schimb cate ceva spre bine pana ajung sa manac numai lucruri sanatoasa si sa fiu activa (sa fac sport mai mult).
Jurnalule o sa revin imediat cu planul pentru maine.
__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]