View Single Post
  #89 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 08:21:49
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
dupa meniul mentionat nici nu ma mir ca nu slabesti cum ti-ai dori. Daca ai rasfoi forumul (inclusiv link-ul rosu din semnatura mea) ai intelege si de ce. Organismul ("masinaria") are nevoie de un anumic numar de calorii ("uleiul" un min de 1000kcal/zi) ptr a-si lua energia necesara sa functioneze cum trebuie ( sa arda grasimi ...nu doar sa fie sanatos. Daca tu vrei sa slabesti frumos si fara efect yo yo la kilo trebuie sa papi un minim de 1000kcal/zi sanatoase....dar ptr ca eti si f activa (cum spui) cred ca nr ar fi trebuit sa fie si mai mare de 1000kcal/zi.

Tae-bo poate fi practicat si in casa...cum il fac si eu...si multe fete de pe forum, daca vrei, normal uite aici gasesti mici filmulete Tae-bo&Aerobic sau poti cauta pe net si descarca torrent sau daca vrei...poti gasi sigur DVD in magazine de cumparat
Multumesc mult pentru tot Ianna, de asta e buna sustinerea de grup ca sa spun asa, ca sa nu ne ia valul si progresiv sa ajungem sa facem foamea in speranta unor pierderi rapide in greutate. In ianuarie cand aveam 65 de kg imi pierdusem orice speranta ( familia nu ma sustine, viitorul meu sot fiind multumit cum arat si nu intelege fenomenul de dieta sustinand ca nu am nevoie, mama de asemenea fiind de aceeasi parere)si nu m-am lacomit sa vreau sa slabesc fff mult, am zis daca o iau incet si imi reorganizez alimentatia, ma multumesc sa pierd 1 kg pe luna, mancand sanatos.Simt ca am luat-o usor spre extreme mancand din ce in ce mai putin dar inca nu sunt in faza in care refuz sa mananc pentru a slabi caci efectul de yo-yo m-a vizitat si pe mine. Incerc sa mananc cate putin din fiecare (mai putin paste fainoase si derivate, prajeli, mancaruri gatite, sosuri) si in vremea cand am facut sala m-am intalnit cu aceleasi notiuni legate de muschi, care sunt uzina ce arde caloriile si restul detaliilor.Daca o sa reusesc sa ma descurc caci nu stiu cum sa o fac, voi posta o poza cu mine sa va faceti idee care sunt zonele care ma deranjeaza. Cu riscul de a ma repeta, nu am colacei pe burtica, mainile sunt subtiri doar la fund si picioare sa mai slabesc si daca as pierde si din musculatura la picioare ar fi ideal caci sunt cam musculoase si ma simt complexata . Ce-i drept sunt intr-o faza in care sunt naucita vis a vis de alimentatie, de cat sa mananc cat mai corect, cat mai sanatos. Mai e un mit...."ai oasele mai grele" si nu stiu daca e reala afirmatia sau nu. Persoane vizibil mai grase ca mine cantaresc mai putin iar eu la un 50 de kg la cat vreau sa ajung arat ca la 45 cel mult. Acum la 57.5 kg am : bust-83, talie-63 si solduri-97.Multumesc pentru rabdarea de a citi si pentru sfaturile primite.