View Single Post
  #89 (permalink)  
Vechi 01 aug 2011, 17:24:50
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
ei draga mea orhidee... eu as vrea sa slabesc 70 nu 7... dar asta e alta poveste... glumesc acum, dar vreo 30 tot mi as dori sa dau jos...
demaram actiunea... daca reusim mai bine de atat ar fi sublim!!! dar hai sa ne limitam la atat momentan... si eu tot asa cred, ca o sa slabim cam in jur de 15 pana la sf anului... eu cam asa slabesc daca ma tin de treaba , 3 kg, organismul meu nu se lasa usor.. tine de ele, e destul de rezistent... azi ii detem drumul!! sa fie intr un ceas bun... cum ti a mers azi cu mancarea? cum te simti? flamanda? i-ai instruit pe copii (aci il includ si pe barbat )?
I-am instruit pe toti... pe fetita si pe sot... baiatul sta cu iubita lui, nu mai sta cu noi... Azi au invatat ABC-ul dietei... eu le sunt profesor... si ce mai profesor... care, la randul lui, are o multime de nedumeriri...
Ideea e ca in casa nu se mai gasesc decat alimente Monti... in ce combinatie mananca ei... deocamdata ii las in pace... fetita ar vrea sa ajunga de la 57 kg la 54 kg... cand s-o hotari... o invat si combinatiile... oricum ea manaca f putin... de abia ciuguleste... saraca, are nesansa sa fie "de carne" ca mine... prevad ca toata viata va trebui sa fie extrem de atenta la dieta... si-mi pare rau pt ea...
Pana acum am mancat asa:
MD 3 caise mititele
dupa o jumatate de ora - 200 g iaurt Campina
- 30 g turtite
Pranz - 170 g ciorba de loboda
- 100 g pulpe pui gratar
- 100 g varza rosie
- 175 g branza Tnuva cottage
la cina... voi vedea... eu ma culc destul de tarziu... asa ca imi permit sa mananc cina mai tarziu...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].