View Single Post
  #895 (permalink)  
Vechi 14 feb 2012, 12:49:39
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Buna,iubitele mele,mi-a fost tare dor de voi.Vad ca au venit fete noi si au revenit vechi cunostinte (Crista).Nu o sa reusesc niciodata sa citesc din urma...
Vestea buna e ca va scriu in sfarsit din casutza mea de poveste(mai ales acum,cum e ea inconjurata de zapada proaspata si stralucitoare).
Vestea rea..al meu are 39 febra,nu a dormit toata noaptea de tuse si de azi e pe antibioticAsta e..un sf Valentin cam ciudat
AM fost straocupata cu casa asta,si f suparata de ce am gasit cand am venit..trebuia sa fie la cheie,adica sa-mi las papucii la usa si sa intru in ea..da de unde,am avut o groaza de surprize(neplacute) si contratimpuri..De ex curgeau toate tevile pe la toate incheieturile(si acum mai sunt dusurile care pierd apa pe dedesubt..),centrala mea pe peleti superperformanta nu reusea sa incalzeasca decat pana la 13 grade desi apa era la 70 de grade..pana am descoperit din greseala ca iesea toata caldura pe gaurile de la spoturi,se ducea toata in pod,pt ca nu era izolata cum trebie..Am dat iar vreo 10 milioane de am izolat-o(cu constructorul nu am avut contract sa-l trag la raspundere-mea culpa).De cand am izolat(acu vreo 5 zile) e f cald,azinoapte in dormitor 23 de grade
Greutati am intampinat cu toate,dar in sfarsit am curent,centrala buna de si ne costa imens(4 saci de pelet a cate 16 lei pe zi)dar ne da si apa calda non stop,,casa incalzita si izolata,apa curenta de la putz forat cu hidrofor care merge de m-am si mirat,ma asteptam probleme de tip inghet..
Am si mobila in dormitor si in bucatarieDin pacate in living si dormitorul mic mobila nu am,desi am comandat-o din ianuarie,din cauza ca fabrica nu a mai fost aprovizionata cu tirurile astea blocate..si nici in urmatoarele zile nu sper
Problema mai am si cu butelia..scapa gaze,ieri am luat-o si azi am dus-o in garajDeci azi ne hranim numa cu paine,branza si pui..nici sa iesim undevanu putem cum e al meu de bolnavior..deh,italian obisnuit numa cu caldura,i se pare groaznic sa stea in "siberia",cum zice el
Incet incet le rezolv pe toate..doar ca inca nu am timp sa revin la voi,am de spalat bucataria si mobila,ca inca e plina de praf si rumegus cum au modificat-o la montare,si mai is ocupata si cu deszapezirea,ca al meu nu poate..SUntem cam izolati,inca nu am adresa si nu intra plugurile pana la noi,daca pune juma de metru de zapada suntem in pomDa in mare am rezolvat probleme,acu sunt mici frecusuri dar care iau timp mult..
Mama,ce am mai scris
Va pup,mi-e dor de voi si va multumesc ca nu m-ati uitat si mi-ati tot lasat mesaje.O zi frumoasa ca voi!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]