View Single Post
  #896 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 17:40:59
uachiu's Avatar
uachiu uachiu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Rina 90
Date: 161cm, 50kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre alimentatia sanatoasa

Citat:
Anterior postat de DrIulia2010 Vezi mesajul
Uachiu,ce ti-a spus Amedeea este perfect adevarat,mananci putin,ceea nu e deloc bine pentru organismul tau,incetinesti procesul de slabire,metabolismul tau va suferi.
Nu este sanatos ca meniul tau sa conste in 600-700 kcal,ar trebui sa ai meniu zilnic de 1400 kcal.

Si acum discutam la modul general,trebuie sa intelegeti ca nu este sanatos sa va infometati,sa mancati 500 kcal,nu veti slabi pe termen lung,alegeti diete drastice,dar nu va ganditi deloc la repercusiunile asupra sanatatii voastre,pentru voi este mai important ca acea dieta va promite ca veti pierde x kg.
Stiu ca infometarea nu este o optiune pentru a slabi pe termen lung, dar probabil nu am realizat ce fac sau imi este frica sa mananc ca sa nu ma ingras la loc .
Imi voi corecta stilul de alimentatie in 3 mese principale si 2 gustari
Va multumesc mult pentru sfaturi ^.^ atat DrIulia cat si Amedeea , voi reveni cu detalii cand voi vedea rezultate .

O seara placuta !
uachiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1848 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1074 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat