View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 01 apr 2012, 09:09:47
Elena19's Avatar
Elena19 Elena19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 527
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Concurs pentru a ne invata sa ne cumpatam

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul

Pai da Si eu vreau sa scap de frustrari ce de obicei reies din momente in care pur si simplu nu-ti dai seama ce faci si mananci.

Si eu , ma simt asa de ok.M-am urcat pe cantar asa sa vad cat mai arata cu halat pufos si gros pe mine + inca sunt pe stop si mi-a aratat 53..ma asteptam la 55 avand in vedere cate sunt in plusalteori aveam 53 numa cand ma urcam dimineata.

Da dar uite , "pe saturate" asta trebuie sa dispara si poate in viitor putem manca si cu faina sau cu zahar
Nici sa numai fie mai ales cu luna asta
Si ce cantitate mananci! Cand nu mai poti sa respiri te gandesti " Da' ce o fi fost in capul meu ? "
Ma bucur ca e dragut cantarul cu tine,nu pot sa spun acelasi lucru si despre al meu dar o sa-si revina el.

Vreau sa se mai incalzeasca sa ies cu rolele,imi place asa mult sa ma plimb . Am si eu abonament la aerobic,de 3 ori pe saptamana cate o ora! Si vreau sa ma duc si la alergat.

Iar cand o sa vreau sa ma arunc in mancare o sa vin aici. Mai imi trec frustrarile cand scriu undeva ceea ce simt. Am si un jurnal personal,sper sa trec peste momentele astea de binge...

Micul dejun : 150 ml lapte si 30 gr cereale+ scortisoara
__________________
I will do my best and it will be enough
Elena19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2039 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1522 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Elena19; 01 apr 2012 at 09:12:42.
Răspuns cu citat