View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 20:18:01
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Cum scapam de rontaitul in fata TV-ului/PC-ului?

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Eu nu rontai in fata TV-ului si calculatorului pentru ca m-am saturat sa fac curatenie zilnic.

Urasc "job'ul" asta asa ca m-am tratat repede de mancat in alte locuri decat bucataria

Mereu, gaseai faramituri ba pe pat, ba pe covor... Acum e curat si prefer sa mananc in bucatarie.
Slabuta aici tu ai avut un as in maneca...mie imi place sa dau cu aspiratorul pt ca e ca un minisport pt mine...asa ca nu ma dezarmeaza de la rontait facutul curat..plus ca imi place sa redecorez si reamenajez camera in timpul liber si automat ma apuc si de sters praful atunci si de dat cu aspiratorul...si dupa asta eventual ma apuca chefu de gatit.... dar cum acum nu mai am timp sa le fac hciar pe toate...ma multumec cu rontait....mai mult am inceput sa rontai si cand invat ceea ce e si mai grav...noroc cu voi ca imi dati sfaturi bune si acum imbin utilul cu placutul..invat si rod varza
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat