Subiect: Jurnal Adella
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 19 iun 2009, 16:09:40
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

Tineam multe diete in liceu ,si apoi m-am resemnat ,oricum nu eram grasa ,eram doar un pic copila,ma influentau fetele din jur,acum nu am probleme de genu ,doar ca de cand m-am casatorit si am inceput sa iau pastile anticonceptinale am pus 10 kg (plus ca mancam cu al meu floricele,prajituri,inghetata dupa ora 7 ptr ca atunci avea el tot felul de pofte..si acum le are dar beau apa si imi trece)in cateva luni,nu aveam cantar ,nu am realizat decat pana au inceput toti sa exclame ca sunt plinutza etc,asa ca de data asta tre sa fac ceva,si asa am cercetat si am tot cercetat si am considerat ca din toate curele posibile asta e una mult mai completa,mai ales ca am tinut-o cu usurinta.
Si sport fac ,dar nu-mi permite corpul sa alerg sau sa fac la intensitati prea mari,fac gradat ,pana sa incep dieta faceam si 1 ora la bicicleta(mi-a luat-o al meu de craciun),dar acum sunt constienta ca nu am cum sa fac sport atat de mult ptr ca si asa mananc putin,dar fac ..ai vazut ca precizez intr-unul din posturi
Stiu ce e sanatos si ce-ami face bine ,cert e ca si cu dietele acestea 2 nu m-am simtit rau si nu mi se par atat de grele plus ca l-am facut pe placul meu (reteta de supa am modificat-o ptr a avea mai multe calorii,singurul lucru e ca nu am pus sare )
Depinde de organism ,ptr mine aceste diete sunt bune atata timp cat nu exagerezi,mai iau o pauza la 2 sapt,adik mananc si altceva
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]