View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 19 mar 2010, 15:02:39
beluki's Avatar
beluki beluki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Arad, Romania
Vârsta: 57
Date: 168cm, 114kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc! de la 115 kg in jos...

Draga Mishutza,
Multumesc pt. raspuns.
Am avut o viata foarte "sinusoidala". La fel si greutatea. De la 77 la 107 apoi 76 apoi, o lunga perrioada..80-85 kg. Acum...MI-E BINE!!!!!!!! Atat de bine incat am ajuns la 114 kg. Fac aerobic de aprox. 10 ani. Atunci cand am fost "copil cuminte" si am imbinat cei 3M (mancare<dieta>, miscare <aerobic> si masaj) am reusit sa ma mentin la 80-85 kg dar, cum in ultimii 5-6 ani "am tras chiulul".....
Am o menopauza precoce (39ani), m-am mutat la 7 km de oras, deci la sala..nu prea m-am mai dus si uite asa....sunt MANDRA SI GRASA!
Am inceput sa merg la sala(aerobic), un pic de dieta si vreau sa combin toate astea si cu alergare..usoara, dar...alergare. Si cum TOTUL este mai usor in doi......astept...coechipier!
Sanatate!
beluki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2097 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1580 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1323 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat