Subiect: Jurnal Nanei
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 25 mar 2010, 11:10:46
nanei's Avatar
nanei nanei este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 45
Dieta: 1200-1250cal pe zi
Date: 170cm, 72.3kg
Mesaje: 606
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 159 ori in 46 mesaje
Implicit Re: Jurnal Nanei

Imi cer mii de scuze ca nu am mai scris in jurnalul meu.In meniu am fost punctuala.Vreau sa va anunt ca nu imi mai incap in piele de fericire si toata starea mea depresiva s-a dus 90%.Am ajuns a performanta celor 70.5 kg.Cand ma intalnesc cu prieteni si cunostinte toata lumea ma intreaba ce am facut de am slabit atat si ce imi bine imi sta.Va dati seama ca imi vine sa topai .Cu sportul sa zicem ca stam bine pt ca mi-am cumparat role si ma duc in parc cu copilul si sotul si stau cel putin o ora.Imi place de nu mai pot.Cand e vremea urata ca sa fac totusi ceva sport imi arunc o cutie mare de chibrituri pe jos si ma aplec dupa fiecare pai in parte.Asa fac eu abdominale.Acum va las si va pup dulce de tot si va urez o primavara frumoasa.Spor la slabit.
nanei, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1683 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1166 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]