View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 08 mai 2014, 19:41:16
tea cris's Avatar
tea cris tea cris este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

DJ,

Am scris un mesaj acum vreo cateva ore, dar am incercat sa pun o imagine si se pare ca a trebuit validat de administratori si mai dureaza.
Nu mai stiu ce-am scris acolo, asa ca, daca apare intre timp si ma repet... asta este.

Una peste alta, deocamdata ma descurc binisor cu dieta - e loc si de mai bine, dar inca sunt in perioada de acomodare.

Imi sta pe creier lipsa sportului, dar, n-am ce face, trebuie sa mai aman putin sala. Am sa ma concentrez pe dieta, momentan.

Inca am usoare dificultati in a-mi alcatui meniurile, in mare parte din cauza ca am mancat prost atat de mult timp, incat parca nu mai stiu ce e mancarea adevarata. Ma duc la supermarket si nu-mi vine sa cumpar nimic, nu ma tenteaza nimic de mancare. Hm... proasta treaba! In fine, usor-usor ma invat eu si cu binele.

In rest, ma bucur ca ai iesit soarele si s-a mai incalzit - sper sa tina, ca m-am saturat de frig si ploaie.

Va doresc tuturor o seara frumoasa!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]