Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Daca vrei, poti! (partea a doua)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 06 mai 2014, 22:15:15
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Daca vrei, poti! (partea a doua)

Partea a doua a jurnalului meu, in cadrul comunitatii de slabute.
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 06 mai 2014, 22:39:19
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Dragi slabute si draga jurnal (DJ),

M-am hotarat, pana la urma, sa-mi deschid un jurnal nou sau, mai bine zis, sa continui cu partea a doua a jurnalului meu initial.
Am reluat de ieri dieta, dupa o perioada de mancat haotic si ingrasat pe masura.

Plec de la 72 kg si imi propun sa ajung la 57. Mi-am setat targetul pe 15 decembrie, ca sa nu ma stresez inutil. In realitate, daca ma tin de dieta si reiau si sportul (am vreo 3 saptamani de cand n-am mai fost la sala), am toate sansele sa imi ating tinta in cca. 5 luni.

Dincolo de slabit, prioritar este pentru mine sa ma reinvat cu alimentatia sanatoasa si ordonata si cu un program de sport constant. Merg la Pilates si ma simt foarte bine (cand ma duc ).

Mi-am propus o dieta hiperproteica si hipoglucidica (si hipolipidica, pe cat posibil), cu 3 mese si 2-3 gustari pe zi.

Planul meu este organizat in 5 etape de cate 4 saptamani. Fiecare a 4-a saptamana va fi de mentinere (o suprapun cu perioada rusilor, cand oricum retin apa si nu prea reusesc sa slabesc mare lucru). Plec cu un nivel caloric de cca. 1350-1400 kcal / zi, pentru prima etapa. In etapa urmatoare, voi reduce plafonul cu 50 de calorii / zi si tot asa (ultima etapa fiind pe la 1200 kcal). Imi propun sa slabesc cate 3 kg pe luna, ceea ce e cat se poate de plauzibil.

Masuratorile mele (in cm) la inceput de dieta arata cam asa:
Gat: 35.5
Brat: 31.0
Antebrat: 25.5
Incheietura mana: 16.5
Bust: 99.0
Talie: 86.0
Burta:97.0
Solduri: 106.0
Coapsa: 62.0
Genunchi: 40.5
Gamba: 42.5
M-am masurat si cantarit duminica (4 mai), cu rusii la purtator.
Am stabilit ziua de cantar oficial lunea, plus o data pe luna o cantarire de control.

Deocamdata mi se pare ca mananc mult (dat fiind ca eram invatata sa rabd de foame cam toata ziua), asa ca sunt curioasa cum vor arata rezultatele dupa prima saptamana, chiar daca n-am sa ajung la sala.

Oricum, primul obiectiv al meu este sa ma reinvat cu alimentatia corecta si, in acest sens, am de gand ca in prima luna sa fiu foarte atenta la ce mananc si sa imi calculez zilnic (pe cat posibil) caloriile.

Cred ca am lungit suficient prima postare. Sper sa ma tin de treaba si sa am rezultate cat mai bune, ceea ce va doresc si voua!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de tea cris; 06 mai 2014 at 22:41:45.
Acest membru apreciaza mesajul lui tea cris:
serendipity9 (07 mai 2014)
  #3 (permalink)  
Vechi 07 mai 2014, 10:13:10
serendipity9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2014
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 29
Date: 164cm, 72.7kg
Mesaje: 89
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 18 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Citat:
Anterior postat de tea cris Vezi mesajul
Dragi slabute si draga jurnal (DJ),

M-am hotarat, pana la urma, sa-mi deschid un jurnal nou sau, mai bine zis, sa continui cu partea a doua a jurnalului meu initial.
Am reluat de ieri dieta, dupa o perioada de mancat haotic si ingrasat pe masura.

Plec de la 72 kg si imi propun sa ajung la 57. Mi-am setat targetul pe 15 decembrie, ca sa nu ma stresez inutil. In realitate, daca ma tin de dieta si reiau si sportul (am vreo 3 saptamani de cand n-am mai fost la sala), am toate sansele sa imi ating tinta in cca. 5 luni.

Dincolo de slabit, prioritar este pentru mine sa ma reinvat cu alimentatia sanatoasa si ordonata si cu un program de sport constant. Merg la Pilates si ma simt foarte bine (cand ma duc ).

Mi-am propus o dieta hiperproteica si hipoglucidica (si hipolipidica, pe cat posibil), cu 3 mese si 2-3 gustari pe zi.

Planul meu este organizat in 5 etape de cate 4 saptamani. Fiecare a 4-a saptamana va fi de mentinere (o suprapun cu perioada rusilor, cand oricum retin apa si nu prea reusesc sa slabesc mare lucru). Plec cu un nivel caloric de cca. 1350-1400 kcal / zi, pentru prima etapa. In etapa urmatoare, voi reduce plafonul cu 50 de calorii / zi si tot asa (ultima etapa fiind pe la 1200 kcal). Imi propun sa slabesc cate 3 kg pe luna, ceea ce e cat se poate de plauzibil.

Masuratorile mele (in cm) la inceput de dieta arata cam asa:
Gat: 35.5
Brat: 31.0
Antebrat: 25.5
Incheietura mana: 16.5
Bust: 99.0
Talie: 86.0
Burta:97.0
Solduri: 106.0
Coapsa: 62.0
Genunchi: 40.5
Gamba: 42.5
M-am masurat si cantarit duminica (4 mai), cu rusii la purtator.
Am stabilit ziua de cantar oficial lunea, plus o data pe luna o cantarire de control.

Deocamdata mi se pare ca mananc mult (dat fiind ca eram invatata sa rabd de foame cam toata ziua), asa ca sunt curioasa cum vor arata rezultatele dupa prima saptamana, chiar daca n-am sa ajung la sala.

Oricum, primul obiectiv al meu este sa ma reinvat cu alimentatia corecta si, in acest sens, am de gand ca in prima luna sa fiu foarte atenta la ce mananc si sa imi calculez zilnic (pe cat posibil) caloriile.

Cred ca am lungit suficient prima postare. Sper sa ma tin de treaba si sa am rezultate cat mai bune, ceea ce va doresc si voua!
Mult succes :*
__________________
Jurnalul meu
serendipity9, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1991 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1474 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 07 mai 2014, 13:38:37
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Multumesc frumos, mult succes si tie si multumesc de vizita!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui tea cris:
serendipity9 (07 mai 2014)
  #5 (permalink)  
Vechi 07 mai 2014, 14:48:33
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

DJ (Draga Jurnal),

Azi dimineata m-am cantarit. Chiar daca am stabilit ziua de cantar oficial lunea, e clar ca o sa ma mai cantaresc de 15 mii de ori in rest (ca doar ma cunosc).
Oricum, chiar si-asa neoficial, dimineata aveam 71.3 kg.
Acum nu zic ca am slabit 700g in doua zile de dieta, ci, mai degraba, fiind rusii in retragere, cred ca s-a mai eliminat din apa retinuta.

Dincolo de asta, faptul ca s-a miscat Mr. C (cantarul meu propriu si personal) in jos, imi da un plus de motivatie, care mi-e cat se poate de util.

Pe de alta parte, stiu ca slabirea reala si stabila va incepe dupa ce scap macar de vreo 3 kg, asa ca... astept cu nerabdare sa ajung acolo.
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 07 mai 2014, 15:28:01
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Buna!

Cantarirea de nshpe mii de ori pe zi/saptamana nu face bine la psihic
Greutatea variaza f mult de la o zi la alta, daramite pe parcusrul unei zile..
O cantarire corecta se face o data pe saptama, dupa ce ai mers la baie si fara haine
Nu e ok sa devenim sclavul cantarului, la un moment dat greutatea devine irelevanta, conteaza mult mai mult masuratorile (nr de centimetri din anumite zone ale corpului).. cel putin eu asa m-=am convins..
Ptr ca acum cativa ani aveam aceeasi greutate ca acum dar eram mult mai pufoasa si cu masuri mai mari.. Ce a facut diferenta? Faptul ca prin sport sustinut de alimentatie am capatat o masa musculara mai mare ca si procentaj, body fat-ul e mai mic, therefore I am smaller

O alimentatie corespunzatoare si mai ales miscare fizica, sport sunt cheia spre o siuleta mai subtirica
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 07 mai 2014, 16:10:34
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Buna!

Cantarirea de nshpe mii de ori pe zi/saptamana nu face bine la psihic
Greutatea variaza f mult de la o zi la alta, daramite pe parcusrul unei zile..
O cantarire corecta se face o data pe saptama, dupa ce ai mers la baie si fara haine
Nu e ok sa devenim sclavul cantarului, la un moment dat greutatea devine irelevanta, conteaza mult mai mult masuratorile (nr de centimetri din anumite zone ale corpului).. cel putin eu asa m-=am convins..
Ptr ca acum cativa ani aveam aceeasi greutate ca acum dar eram mult mai pufoasa si cu masuri mai mari.. Ce a facut diferenta? Faptul ca prin sport sustinut de alimentatie am capatat o masa musculara mai mare ca si procentaj, body fat-ul e mai mic, therefore I am smaller

O alimentatie corespunzatoare si mai ales miscare fizica, sport sunt cheia spre o siuleta mai subtirica
Buna Claudia si bine ai venit la mine!

Ai foarte mare dreptate cu ceea ce spui. Eu devenisem intr-o perioada obsedata de cantar si, intr-adevar, imi facea rau psihic. Acum m-am linistit, dar nu stiu cat o sa ma tina, oricat mi-as propune eu, pentru ca am niste pitici pe creier care ma invata numai prostii.

Stiu foarte bine si ce spui cu diferenta de silueta la acelasi numar de kg, am simtit-o si eu pe pielea mea.
Trebuie sa reincep sportul, ca s-a cam lungit pauza asta de Paste / 1 Mai si alte alea. Eu nu sunt o fire sportiva de felul meu, dar asta nu inseamna ca nu apreciez si inteleg importanta sportului pentru sanatate, asa ca... sper sa reusesc sa ajung la sala cat mai curand.

Te pup si te mai astept cu sfaturi bune!

PS Hamsterul ala e mortal!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui tea cris:
Kclaudyia (09 mai 2014)
  #8 (permalink)  
Vechi 08 mai 2014, 14:16:47
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

[FONT="Trebuchet MS"][COLOR="RoyalBlue"][SIZE="3"]DJ,

Azi e a patra zi de dieta. Pana acum am fost destul de cuminte cu mancarea. Imi alcatuiesc meniurile din vreme si incerc sa le potrivesc. Ies ok, dar e loc si de mai bine. Oricum, pentru perioada de acomodare sunt multumita, mai ales ca n-am trisat. Inca mai simt foame intre mese, ceea ce mi se pare destul de ciudat. Inainte mancam mai putin si nu mi-era asa foame. De fapt, desi mancam putin cantitativ (si rar), mancarea era mult mai consistenta si mai grea.

Partea buna e ca ma simt bine, e ok si digestia si ... asa in general, am o stare buna.
Partea la care sunt foarte restanta e sportul. Deja n-am mai fost de vreo trei saptamani, iar prognoza pe urmatoarele cateva nu e grozava, din motive care nu tin neaparat de mine.
In fine, le iau si eu pe etape, la un moment dat se vor alinia planetele si se va rezolva si problema asta.

Bineinteles ca iar m-am cantarit azi dimineata. Nu mai zic cat e, dar e de bine. Sper sa fiu cuminte toata saptamana, ca sa fie dragut Mr. C cu mine luni dimineata. (Mr. C e cantarul meu, l-am botezat asa la prima tura de dieta, acum 3 ani).

As bea o cafea, dar ma multumesc cu un ceai negru, chiar daca nu e printre preferatele mele. In caz ca sunt doritori / iubitori de ceai negru, am adus unul gata facut. E sanatos, are antioxidanti si da energie.
Imagini ataşate
File Type: jpg brewed-fujian-loose-leaf-red-black-tea-with-cups_1024x1024.jpg (134,5 KB, 0 vizualizări)
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de anqutz; 09 mai 2014 at 18:55:04. Motiv: link extern
  #9 (permalink)  
Vechi 08 mai 2014, 19:41:16
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

DJ,

Am scris un mesaj acum vreo cateva ore, dar am incercat sa pun o imagine si se pare ca a trebuit validat de administratori si mai dureaza.
Nu mai stiu ce-am scris acolo, asa ca, daca apare intre timp si ma repet... asta este.

Una peste alta, deocamdata ma descurc binisor cu dieta - e loc si de mai bine, dar inca sunt in perioada de acomodare.

Imi sta pe creier lipsa sportului, dar, n-am ce face, trebuie sa mai aman putin sala. Am sa ma concentrez pe dieta, momentan.

Inca am usoare dificultati in a-mi alcatui meniurile, in mare parte din cauza ca am mancat prost atat de mult timp, incat parca nu mai stiu ce e mancarea adevarata. Ma duc la supermarket si nu-mi vine sa cumpar nimic, nu ma tenteaza nimic de mancare. Hm... proasta treaba! In fine, usor-usor ma invat eu si cu binele.

In rest, ma bucur ca ai iesit soarele si s-a mai incalzit - sper sa tina, ca m-am saturat de frig si ploaie.

Va doresc tuturor o seara frumoasa!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 08 mai 2014, 20:53:02
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Salutare!
E foarte simplu la cumpărături când ţii dietă: carne şi legume. Fără îngheţată (zise lupul moralist). Merişoarele alea nu au ceva zahăr prin ele?
Offf, aşa mi-e ciudă şi mie că seara îmi fac meniurile praf...
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui jolye79:
tea cris (09 mai 2014)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, doua, jurnale, partea, poti, sanatos, slabit, vrei


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit sweetkarina -Se poate daca vrei! sweetkarina Arhiva jurnale slabit 9 05 mai 2013 06:33:16
Ce-ai vrea sa faci (si nu poti acum din cauza Kg) daca ai fi slaba? Sand Despre noi, ... femeile 13 12 iul 2012 13:32:23
Daca vrei, poti! Jurnal Tea tea cris Arhiva jurnale slabit 653 09 iul 2012 21:17:54
Vreau sa slabesc 35 kg -> Daca vrei, poti! Wildhoney Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 70 30 mai 2011 10:44:15
Poti ramane insarcinata in cele 7 zile de pauza daca folosesti pilule/contraceptive? mvthebest Despre noi, ... femeile 12 05 aug 2010 16:59:35

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole