View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 10 aug 2014, 07:38:27
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Gastric sleeve pentru Simina care stiu ca sunt

Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul
Multa sanatate si ai grija de tine!

Bine ai revenit da-ne detalii despre cat suc si supa poti sa bei
Buna Mihaela,

Multumesc de vizita. Azi e prima zi fara perfuzii si trebuie sa ma straduiesc sa beau un pic mai mult. Beau o gura de apa sau supa la cel putin 10 minute, inca nu am ajuns la vreo senzatie de satietate. Si procesez lichidele relativ repede, asa ca ma duc la baie de cel putin 10 ori pe zi.

Pana ieri beam cam 1 l de supa, un pahar de apa si perfuziile. Azi ar trebui sa reusesc sa ingerez 1 l de supa si 1 l de apa. Nu prea ies din casa, ma feresc de caldura si efort, deci sper sa imi ajunga, vedem cum ma simt.

Inciziile se vindeca, ma mananca pielea si de-abia astept sa scap de fire la sfarsitul saptamanii viitoare! Inca sunt un pic obosita, in spital era multa galagie si nu prea am dormit, iar acasa, desi am tot confortul, ma trezesc o data la doua ore, din nimic. Uneori e si pentru mers la baie, dar la 6 si ceva dimineata nu mai am somn deloc...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
rozica1965 (10 aug 2014)