View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 21:20:24
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu - Ancuta O

Citat:
Anterior postat de AncutaO Vezi mesajul
De astazi, gata m-am hotarat.....trebuie sa reusesc!!!!!
Desi niciodata nu am fost o fusiforma, am avut perioade cand ma simteam bine in pielea mea, si chiar imi placea ceea ce vedeam in oglinda.
Acum ma uit la hainele si costumele din sifonier pe care puteam sa le imbrac acum 2-3 ani, si imi dau seama ca trebuie neaparat sa fac ceva in aceasta privinta.
Sper din suflet sa reusesc, mai ales ca desi imi este destul de greu sa recunosc marea mea problema sunt dulciurile.
Da, asa cum imi spune si sotul meu, dependenta mea de "ceva dulce si bun" se manifesta zilnic.
Asadar, incep acest jurnal prin angajamentul fata de mine in ceea ce priveste reducerea si chiar renuntarea la dulciurile atat de daunatoare organismului, cat si a luptei impotriva celor 10kg pe care le am in plus.
Tineti-mi pumnii, pentru ca sunt foarte hotarata sa reusesc, ca macar pana la sfarsitul lunii iunie cand plec la mare cu sotul si "galusca lu' mami" sa dau macar 6-7 kg jos.

Bine ai venit Ancuta
Si eu cam am avut aceasi problema. Dulciurile. Am crezut ca nu voi putea renunta niciodata la ele. De multe ori inlocuiam MD,cina cu cateva bucati de ciocolata. Nu lipsea zi fara sa nu ma ating de ceva dulce.
Te sfatuiesc sa te inscri la acest,,concurs'' eu datorita lui,luna trecuta am tinut 28zile iar acum am 22zile,dar vreau sa tin 31zile. http://forum.slabute.ro/concursuri/l...a-ii-3357.html Pe mine m-a motivat mult acest ,,concurs''.

Incearca sa mananci sanatos si fara infometare. Si sa faci sport si vor disparea kg.

Mult noroc
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]