View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 30 iun 2010, 10:13:21
odeta's Avatar
odeta odeta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 38
Dieta: South Beach faza I
Date: 175cm, 87kg
Mesaje: 567
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gandurile mele scrise..Jurnal Madaa!

Citat:
Anterior postat de madaa Vezi mesajul
mersiii ..am cautat foarte foarte mult o dieta care sa imi permita sa o tin pentru ca aveam un program ciudat tare si am gasit regimul disociat 3+3. e foarte foarte usor de tinut si nu mori de foame pe parcursul zilei sigur! 3 zile numai vegetale(fructe, legume, coapte, fierte, gen suc nu conteaza, vegetale sa fie) si 3 zile proteine(lapte, carne, iaurt. eu mi`am luat numai degresate si piept de pui, uneori peste).Atat. La ce ora vrei tu, cat vrei tu! Trebuie doar sa mai respecti pe parcurs regulile acelea de baza. Fara paine, prajeli, dulciuri, sucuri cu acid sau cu mult adaos de zahar si bauturi alcoolice! Si uite`ma unde sunt Si un principiu foarte important pe care l`am testat pe pielea mea: nu te cantari decat o data pe luna maxim! Pentru ca daca te urci in fiecare zi, chiar si o data pe saptamana si vezi ca limbuta aia de la cantar nu se misca te deprimi si desi in prima faza nu observi, psihicul lucreaza si in subconstient se duce totul de rapa si te stresezi! E mai ok sa te urci acum sa vezi ca ai X kg si peste o luna sa vezi ca ai X-7 kg..parca te simti altfel.:*
wow deci e enorm de mult 20 de kile in 3 luni , superr fain .
banuesc ca te simti super bine fara bagajul . si eu vreau sa slabesc mai repede
__________________
Jurnal Odeta http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post224387

O FEMEIE FRUMOASA PLACE OCHILOR, O FEMEIE BUNA PLACE INIMII: UNA ESTE O BIJUTERIE, CEALALTA ESTE O COMOARA."
odeta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2221 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1704 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1447 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]