View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 14 iul 2010, 13:17:43
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)

Citat:
Anterior postat de Degetica Vezi mesajul
Ms mult fetele...problema este ca mama mea este plecata in afara, stau doar cu tatal meu,va dati seama ce mancaruri gatim noi.....mancam mai mult mezeluri si tot asa..asta e cea mai mare problema a mea ,ma infometez..:
Imi doresc un stil de viata sanatos, m`am saturat ,sa tot zic "de maine incep.." ,dar nici un rezultat,se intampla la fel! Sper sa reusesc..ms mult fetele :*
Citat:
Anterior postat de Degetica Vezi mesajul
P.S : am avut o perioada in care am incercat si ceva pilatess,alergat ,dar iarasi am abandonat.
Parca ma vad pe mine cand am gasit Slabuteledraga mea, vei reusi, sunt sigura, totul e sa incepi incet incet si sa schimbi modul de viata..o sa inveti un nou mod de a privi alimentele, o sa le alegi din instinct pe cele sanatoase pentru sanatatea si frumusetea ta, totul se incepe cu un mic pas , nu-i asa?
Completeaza-ti datele aici, ca sa vedem si noi detaliile si sa-ti apara la tickerCum modific datele de inceput?
Curaj, in cateva luni vei vedea deja schimbari majore
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]