View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 13 mai 2009, 20:49:29
zana_el's Avatar
zana_el zana_el este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 apr 2009
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: rina 90
Date: 159cm, 67kg
Mesaje: 100
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ela - The final countdown

Multumesc de sfaturi...te cred..stiu ca ai dreptate..ideea e ca asa imi este obisnuit corpul sa manance...si inainte rar mancam..poate am avut perioade mult mai sarace in calorii decat acum si nu eram la dieta...si acum mananc ce am pe lista si la un moment dat ma opresc fara sa termin ca sunt deja full..singurul lucru care l-am schimbat la mine este ca inainte mancam mai tot timpul..rontaiam fructe foarte multe...si mancare abia abia...si nu reuseam sa slabesc...deci nu carne sau salam sau cascaval...chiar deloc...mereu am avut grija la alimentatie..doar ca organismul nu slabea..acum mananc doar de 3 ori...uneori am tendinta sa ma intind la bolul cu fructe si-mi zik stop....cred k rezultatul l-am avut datorita celor 3 mese regulate si atat...oricum iti multumesc mult pentru sfaturi..si iau in considerare..nu ma supar deloc...am facut si eu destule prostii si diete (orez 2 saptamani, disociata pe zile, reductil..si lista poate continua) fara rezultate...dar acum stiu sigur ca asta va fi alimentatia mea...nu mai schimb nimik...e deja un program..
T pup si spor la dat jos kg
__________________
Am invatat ca un suras e un mod economic de a-mi imbunatati aspectul !
zana_el, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2039 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1522 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 748 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]