View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 11:11:15
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Dieta cu ciorba de legume???

Citat:
Anterior postat de Sarita Vezi mesajul
si eu la fel cea mai mare problema e ca suntem tinere ..ce vom face atunci cand vom avea 40 de ani? ne vom ingrasa de la 400 kcal/zi?
Fetelor, ma bucur ca va ganditi si asa... la 40 de ani nu ma ingras nici la 3000 de calorii daca am facut o exceptie si am o medie de 1500-1800 de calorii zilnic, mancand cat pot de complet. Mai fac si excese (prajituri) dar incerc sa le fac constient si ca exceptii, mai uit de sport mai ales din lipsa de timp, dar nu uit sa mananc de 5 ori pe zi ca sa nu ajung sa mananc prea mult la o masa, imi pastrez deci un anumit volum al stomacului ca sa nu mai ajung sa mananc mai mult decat are nevoie organismul...
Studiati-va, cititi cat mai multe din ce se scrie despre diete, personalizati ce cititi si luati varsta ca aliat, pentru voi e mult mai usor daca va reechilibrati sa va mentineti
Mult spor!

iar "supa minune" v-o puteti face zilnic, sa o mancati ca fel I la pranz, sau la cina, doar din legumele pe care le aveti in frigider, fara cartofi, orez si fara paste sau alte adaosuri, doar legumele fierte si nici alea prea fierte, 10 minute ajung, condimentata cu verdeturi de sezon si putin ulei presat la rece care se adauga dupa ce se stinge focul. Lasati-o sa se raceasca si pe caldurile astea, imbogatita cu iaurt sau smantana, e foarte gustoasa
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat