View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 15 iul 2011, 21:05:34
Luli's Avatar
Luli Luli este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: Giurgiu, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Dieta Endocrinolog
Date: 154cm, 75.4kg
Mesaje: 433
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Slabute din judetul Giurgiu

Citat:
Anterior postat de corrynutza Vezi mesajul
nuuuuu...eu sunt foarte comoda ..poate candva o sa ma apuc si de ceva miscare...Deocamdata abia mi-am facut curaj sa tin regim.Tin dieta Dukan ....si am ales aceasta dieta deoarece poti sa mananci la orice ora ,cat poftesti din alimentele permise.Nu e un regim care sa-ti impuna pe mese si pe ore ce si cat sa mananci.Doua zile mananc doar proteine ,restul saptamanii proteine+ legume,preparate oricum vrei.Cel mai important mi se pare faptul ca, ambitionata de ideea ca trebuie sa respect un regim ,am renuntat la prajeli ,paine ,suc ,ulei .....cred ca daca o sa slabesc o sa fie in primul rand datorita acestui lucru.Toata lumea imi spune ca trebuie sa fac miscare ,dar mi-e atat de greu...singura mea miscare se limiteaza la a merge pe jos la serviciu.

Sportul este foarte important pentru a slabi frumos,daca mergi pe jos cel putin o jumatate de ora cred ca este suficient pe moment.
Nu stiu exact in ce consta dieta Dukan, daca ai renuntat la prajeli si sucuri, foarte bine, painea si uleiul insa nu trebuiesc eliminate din alimentatie, trebuiesc doar reduse cantitativ.
Chiar daca exista diete care iti permit sa mananci oricat si oricum ar trebui totusi sa ai grija sa ai cel putin 1000-1100 de cal pe zi asigurate, altfel vei intra in starea de infometare. Despre care gasesti informatii aici => Fii o slabuta inteligenta, spune NU infometarii!!! - Slabute.ro
Inca un lucru important chiar daca observ ca nu iti convine este acela de a manca cel putin 3 mese pe zi, stiu ca este destul de complicat cand ai un serviciu si multe altele pe cap insa s-a dovedit stiintific faptul ca persoanele care mananca putin si des slabesc mult mai usor decat persoanele care mananca mult si rar. (aceleas alimente,doar mancare diferit).
Răspuns cu citat