Subiect: Jurnal Iuni
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 00:23:31
iuni's Avatar
iuni iuni este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: -, Germania
Vârsta: 39
Dieta: inca nu stiu
Date: 180cm, 127kg
Mesaje: 105
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuni

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Draga iuni,

nu mai amana! Apuca-te de azi. Nu zice nimeni sa intri intr-o dieta stricta - eu am slabit 20 kg si inca mai slabesc, doar prin faptul ca am eliminat prajelile(nu definitiv), painea, dulciurile. Nu trebuie sa fii drastica, trebuie doar sa fii un pic mai atenta la ce mananci. Cand o sa ajungi la o greutate mai mica, unde o sa iti fie usor sa faci miscare mai intensa, iar o sa ai un boost de slabire, de la activitatea fizica.
Eu ti-as sugera sa iti schimbi ticker-ul si sa lucrezi cu target-uri mai mici. De exemplu, sa ai ca prim scop sa treci sub 100 kg.
Si ca principiu permanent, sa nu te ridici satula de la masa. Si daca vrei neaparat sa gusti ceva, sa iei o singura gura. Ce ti-am enumerat aici e ceea ce fac eu si...functioneaza. Poate nu extraordinar de rapid, dar sunt convinsa ca e un stil de viata cu care ma pot obisnui, nu o dieta la sfarsitul careia sa ma chinuiesc sa ma mentin.

Si NU ESTI INVIZIBILA! Poate ca tu te ascunzi un pic, cu toate mai facem asta din cand in cand, dar sigur nu esti invizibila, scoate-ti asta din cap!
buna idee, cu pasi mai mici, dar macar siguri. multumesc de sfat! eu vroiam sa vad totalul ca sa ma sperie si sa ma ambitioneze, dar de unde.... ma cam descurajeaza gresala mea majora din repetatele tentative de slabit pe care le-am avut a fost ca la prima abatere de la meniu ( dieta pe care-mi propuneam sa o urmez) vedeam totul pierdut, mi se inecau toate sperantele si vointa era disparuta ( putin spus), in concluzie abandonam tot...si iar mai trecea timpul si mai adunam niste kilograme...si uite asa....s-a facut "o tona"