View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 12:58:23
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Intr-o zi voi invinge- Jurnal Iliecata

Citat:
Anterior postat de iliecata2003 Vezi mesajul
Anemis, vad ca ai slabit mult intr-un timp relativ scurt. Care este reteta succesului?
Eu am calculat nr de calorii pt azi si este de 1400 (la 100 de grame de alimente, desi sunt mai putine in realitate). Maine o sa fie in jur de 800 de calorii.
Sunt insa putin suparata ca nu ma pot tine cu strictele de regim. Mi-am decalat mesele azi pt ca am avut treaba in oras si am ajuns la birou cu o ora intarziere fata de cand trebuia sa mananc. Am papat un ou si o bucatica de branza, am baut apa si nu mai imi trebuie nimic vreo 4 ore, Oricum partea buna este ca nu voi mai apuca sa iau masa cu nr, 6 pe ziua de azi pt ca pica la 22.

Pupici
Multumesc frumos Nu am o reteta a succesului. Imi controlez portiile si mananc foarte rar lucruri interzise cand vrei sa slabesti(fainoase, dulciuri, sucuri, prajeli etc), dar in niciun caz NICIODATA.
Si am rabdare, si fac miscare de cel putin 3 ori pe saptamana.
Normal ar fi sa ai cel putin 1100 de kcal in meniu zilnic, altfel se numeste infometare si o sa slabesti o perioada, apoi o sa stagnezi si o sa incepi sa pui la loc, pentru ca organismul tau o sa se lupte sa isi faca rezerve, pentru ca tu nu ii oferi destui nutrienti. Eu zic ca 1400 nu e grav de inceput, mai ales daca si faci putina miscare, pentru a compensa.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]