View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 22 iul 2011, 10:16:53
blum's Avatar
blum blum este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 46
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Ela82 - o viitoare mireasa slabuta

Citat:
Anterior postat de ela82 Vezi mesajul
Principalul sa ma pot eu abtine de la toate tentatiile si sa ma tin de sport, in rest ce spun unii si altii mai putin ma intereseaza, scopul meu e sa-mi schimb viata si asta e cel mai important.
Am vazut ca ai slabit 10 kg intr-un timp foarte scurt, cum ai reusit?
cu multa vointa! am renuntat la carbohidrati ( manac cel mult 30g/zi) . la inceput nu depaseau 15 g/zi. asta inseamna renunt la cereale ( si produse din cereale) , la cartofi, orez, fasole, linte , fructe si cea mai mare parte din legume. in definitiv mancam : carne slaba, uleiuri sanatoase ( in, masline, rapita) oua si cel mult 110 g branza tare ( cascaval, emmenthaler, gouda) , plus cel mult o cana de verdeturi ( salata, castraveti) . si 4 l apa. dupa doua sapt. de dieta dadusem jos 6 kg ceea ce mi s-a parut enorm de mult pt. o durata asa scurta. asa ca am inceput sa mananc si vinete, cate 50-100g fructe ( capsuni, zmeura,pepene verde) pe zi. bine, am avut si abateri . am mai mancat si eu un kil de caise deodata si 6 zile nu s-a miscat cantarul. la ce am mai renuntat complet este laptele si iaurtul. beau cafeaua cu smantana . in general idealul de alimentatie la mine arata cam asa : 60% proteine 40% grasimi si cel mult 30 carbo. in jur de 1200 calorii pe zi. si am inceput in sfarsit sa fac sport . nu mult, dar fac.
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html
Răspuns cu citat