View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 09:45:35
adriela's Avatar
adriela adriela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 170cm, 60.9kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Lightbulb Re: Am nevoie de ajutor pentru sora mea :)

Citat:
nussa;847810]poti sa-i pui lista cu alimentele pe frigider cu 1 magnet si e de preferat cand sunteti cu ea la masa sa mancati si voi ce mananca si ea pentru a nu simti ca e la dieta BAFTA!
Pai momentan i-am scris pe foi cu litere mari dieta propusa de mine....de ieri a inceput treaba, s-a cantarit si are 81 kg,acum sa vedem incet incet unde ajungem..e cam greu sa o monitorizez eu pt ca nu locuim impreuna...dar vorbim zilnic de cateva ori la telefon,discutam degajat,fara sa o cert.o ascult si o las si pe ea sa vina cu propuneri cu feluri de mancare,care sa-i faca placere,sa nu se simta sufocata....O sa-i fac o lista si pt frigider(ms pt propunere ) una colorata si vesela :d sa fie placuta ochiului...Din pacate nu am reusit sa ii fac si masuratorile cu cm ieri,dar sambata merg la ea si ne masuram impreuna,pt ca intre timp m-am apucat si eu sa ne motivam reciproc...Doamne ajuta sa se tina de treaba si bineinteles si eu sa avem rezultate bune
adriela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1542 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat