Subiect: Dieta daneza
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 11 ian 2012, 19:28:15
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Dieta daneza

Citat:
Anterior postat de deeamih Vezi mesajul
Salutare si sa avem un an bun si "slabutz" dpdv al kg !

Eu tin in acest moment aceasta dieta. Am mai tinut-o acum 2 ani si nu am pus imediat la loc. Nu cred ca este dieta miracol de schimbare a metabolismului dar da rezultate suficient de bune ca sa iti creasca increderea in tine si sa te motiveze sa continui sa slabesti sanatos cu alte diete mai permisive. Este buna ca dieta start. Eu mi-am planificat sa continui cu Montigniac, mi se pare ca mi se potriveste.

In cazul meu m-am ingrasat la loc (dupa ce am tinut dieta acum 2 ani) pentru ca nu am fost disciplinata, nu trebuie sa ne asteptam sa existe diete care sa ne schimbe metabolismul si sa putem manca intr-o veselie fara sa punem la loc... nu exista asa ceva..

Va pup!
Din pacate pentru organismul si sanatatea ta/voastra repercursiunile acestor "diete"nu conteaza,e important ca o sa slabiti x kg,dar nu e important ca va puteti pricopsi cu un ulcer de toata frumusetea,carente,dezechilibre,dereglari metabolice.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat