Subiect: Jurnal Kouklakys
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 29 feb 2012, 12:53:22
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Kouklakys

Citat:
Anterior postat de kouklakys Vezi mesajul
Multumesc fetelor !
Intr adevar se vede clar ca aici sunt super fete ...si tocmai asta m a atras ...
...
La un moment dat am pus si eu ..asa ca arata bine ....cate kg am si cate as dori sa am ...insa ...am sters....
Nu as vrea ca cineva sa ma considere "dusa"...De la 60 vreau 58 ...mare "branza" , nu?!?

Chiar stateam si ma gandeam ca uneori suntem tentate sa vrem sa slabim ...si sa slabim fara a ne gandi daca acest lucru nu ne afecteaza ..aspectul fizic , sa i spun asa ...
Fiica mea cand am slabit a fost tare trista si nu intelegea de ce am facut acest lucru . Mi a spus ca i placea asa de mine si ca o mama la 30 de ani trebuie sa fie asa ...cum eram eu ....cu forme ..cu....
Acum , cand imi poate purta cu usurinta TOATE ( exceptie fac doar pantalonii) hainele e cea mai fericita !! Nu e corect !!

Multumesc pentru aprecieri !
Eu nu as spune "2 kg?mare branza"!Sunt de parere ca si un kg conteaza.Pentru noi, fetele.Asa ne-a lasat Dumnezeu.Sau asa ne-am format noi?
Asa ca...hai, pune tickerulChiar si pt 2 kilograme
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
kouklakys (26 nov 2013)