View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 10 mar 2012, 10:35:34
Asik60's Avatar
Asik60 Asik60 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Personalizata
Date: 159cm, 69.7kg
Mesaje: 89
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Asik60 - Pentru ca merit!

Bun! Cred ca am spus despre toate...
Prin urmare, o zi de alimentatie ar arata cam asa:

6.30 am: 2 sendvisuri cu paine neagra + margarina + sunca pui si lapte
8.45 am: cafea neagra
11.00 am: un iaurt mic (eventual cu fulgi de ovaz) sau un fruct
13.00 am: supa + un snitel / pui cu salata / tocanita de pui cu legume / pilaf cu ciupeci, etc
16.00: un fruct

Am omis masa de seara din descriere pentru ca am probleme mari cu ea.... Eu termin programul la 17.30 si ajung acasa pe la 19.00... E un pic cam tarziu sa mananc pe la 19.30, nu? Plus ca daca fac niste exercitii trebuie sa astept 2 ore dupa masa, deci sa le fac la 21.30-22.00 ... ora la care sunt deja pe cale sa adorm...
Prin urmare, ma gandeam sa mananc la 17.00. Singura problema e ca nu pot merge la bucatarie (pt ca sunt la munca si nu am decat o pauza de masa pe zi). Deci... ce as putea sa mananc stand la birou? Ar merge un sendvis facut cu ardei gras si gratar? Ma gandesc ca un iaurt ar fi prea putin, iar fructele nu sunt chiar recomandate seara...
Mai greu o sa fie de luna viitoare, daca merg la sala de la 17.30... cand o sa am timp sa diger mancarea? (intreb asta pt ca sunt patita, mi s-a mai intamplat o data sa imi vina rau la sala pt ca de-abia mancasem).
Aici chiar am nevoie de ajutorul vostru, fetelor! Astept idei, impresii, sugestii!
Multumesc anticipat!
__________________
Pentru ca merit!