Subiect: stefs journal
View Single Post
  #90 (permalink)  
Vechi 28 apr 2017, 11:40:19
stefs's Avatar
stefs stefs este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 84.3kg
Mesaje: 162
Aprecieri acordate: 25
Am fost apreciat(a) de 212 ori in 117 mesaje
Implicit Re: stefs journal

Buna!!! Azi e a 5-a zi de hrisca.

Treaba cu hrisca m-a surprins maxim. Cand am inceput am zis ca sigur rezist o zi - maxim doua, fiindca sigur am sa ma simt infometata, lesinata, ametita. Nu m-am simtit deloc asa.

Dar primele doua zile n-am facut mare lucru ca efort fizic, mai mult am zacut in pat - ma simteam rau de la raceala. Si ma gandeam ca odata ce incep sa fac ceva mai multa miscare - nu spor, ci treaba prin casa, pe-afara, ca in mod normal, sigur n-am sa rezist cu mancarea asta.

În ultimele 3 zile (cu tot cu azi) ba am fost pe drumuri in oras, de cate jumatate de zi, cumparaturi grele, 64345 de drumuri du-te vino infernal, ba am facut treaba prin curte (efort mare, nu ca de obicei, cu gradina cu flori, cu mutat de scanduri si febra musculara) si m-am simtit absolut normal. Nu stari de lesin, de foame, de ameteala, nu nimic.

Ieri am gatit pulpe de pui la cuptor si am zis ca gata, nu mai pot, am sa iau o gura mica sa gust. Pana la urma m-am abtinut.

E greu, nu pot zice ca nu, dar singura problema e pofta de tot felul de lucruri, nu starile aiurea (pentru mine si organismul meu)

Am trecut pragul de -10 kg slabite , am ajuns la prefixul cu 7

Weekendul asta vine cumnatul meu, probabil o sa fie ceva gratar. N-am sa ma ascund in casa ca deh, dar sper sa ma rezum la salata si doi mici, apoi am sa revin.

Oricum, incep sa ma gandesc la planul de iesire din cura asta, am sa vad eu cat o mai tin - poate 2 zile, poate 5 zile, oricum nu 9 zile ( nu atat ca nu pot, ci ca nu vreau sa ajung la 14 zile, mi se pare mult). Probabil am sa introduc mancarea normala cate o masa pe zi pentru o saptamana, apoi usor usor sa revin la alimentatia mea normala.

Am slabit 3,2 kg de cand am inceput-o.
__________________
I am not there yet, but I am closer than I was yesterday
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui stefs:
adinico (28 apr 2017), nikytour (28 apr 2017)