Subiect: Jurnal Zara
View Single Post
  #90 (permalink)  
Vechi 10 iul 2010, 17:03:04
zara's Avatar
zara zara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 apr 2010
Locaţie: Atena, Grecia
Vârsta: 41
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zara

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul
Buna Zara
Ma bucur ca esti mai bine
E super oky Monti ..din punctul meu de vedere cea mai oky si cu rezultate bune ,cercetata stiintific ..aduce beneficii ,nu risti sa ai carente ...eu acum mananc sanatos ..si dupa Monti si dupa SB ..de fpat tin SB faza a2-a
Eu de 1 an jumate gatesc separat ..el mananca porc ..eu foarte foarte rar mananc porc ,m-am obisnuit sa-i fac doar cat pentru el sa nu ramana nimic in farfurie ca altfel mi-e mila sa arunc mancarea ..oricum pentru el gatesc decat o singura data pe zisi ceva rapid ..mai ales acum ..o salata ..carne la gratar ..

Buna Adella ,si eu cred ca monty e f super dar al meu spune ca sunt obsedata de diete si toata ziua vb de diete sa las dietele sa mananc sanatos si sa fac mai mult sport,azi am fost in piata am cumparat legume si am facut o mancare de legume cu orez si salata si am mancat impreuna ,al meu nu e carnivor prefera legumele si mancarea sanatoasa ,din cauza lui m-am apucat de sport ,inainte radeam de el ca face sport in fiecare zi si ca mananca fructe si legume crude f f multe ....acum a devenit o obisnuinta si pt mine, si la ciorba el vrea si o salata si multe masline...
acum cateva zile am descoperit chiar cand ies din casa este un parc care urca pe munte ,e f misto si ma duc la alergat mai des ,nu mai astept dupa al meu sa mergem cu masina sa alergam, in fiecare seara ies la alergat in padure...
o seara placuta ....
zara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1742 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1225 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 451 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]