View Single Post
  #903 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 11:57:14
Ema55's Avatar
Ema55 Ema55 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 167cm, 70kg
Mesaje: 7.863
Aprecieri acordate: 5.648
Am fost apreciat(a) de 4.431 ori in 2.569 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 de ani (etaj XIII)

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul

Neata fetelor.!De bucatarie m-am apucat tarziu de la 13 30 pt trebuia sa fierb nautul si nu puteam sa fac si una si alta.
Mai beam putina apa ,mai trageam cu ochiul pe aici.
Acum e curata ,aerisita,innoita si numai acolo as sta.
Ema am baut ieri 2l de apa,m-am simtit satula toata ziua o fi fost si de la nautul ala de la pranz...eram teapana abia ma miscamPoate asa o fi la inceput cand bei mai multa apa deodata



Da stiu Rozi dar mi te si imaginam cu intri zici neata si pleci


Mai ,ce sunt corcofetii astia?Cartofi sau prajituri ?Ca n-am reusit nici pana acum sa intuesc


BORKED
Stiti cumva ce inseamna cand visezi Paduchi?
Eu stiam ca inseamna bani....asa ca dimineata cand m-am trezit.... fuga la cutia postala .Si ce credeti ca am gasit?O scrisorica.....cu o ...Amenduta...Am circulat fara rovinieta in data de 27 dec 2012
Nu o sa las asta sa-mi strice ziua ....deja m-a mai inveselit un pic melodia cu dusmanii
Buna Laura!
M-ai facut sa rad ... Cred ca erai ca un cimpoi, asa-i?
Da, asa se intampla cand bei mai multa apa si nu esti obisnuit; plus ca nautul e destul de fainos si in melanj cu apa te-ai simtit ... mai mult decat satula. Trebuie sa te obisnuiesti sa mergi mai des in locul pentru nevoi fiziologice - asa te vei obisnui sa te mai eliberezi din surplus pe parcursul zilei. Organismul isi opreste ce are nevoie si elibereaza din toxine odata cu "evacuarea" de peste zi.
Una peste alta, ma bucur ca ai reusit sa te hidratezi asa de bine. Bravo!

Corcofetii sunt un "termen" care ii apartine prin excelenta Rozicai si pe care l-am imprumutat si noi in exprimarile noastre.
Acesta face referire la ... dulciuri.

Tare textul melodiei, iar prin "derogare" se potriveste contextului.

Ce vis ciudat!
Asta inseamna, dupa cate stiu eu, castig, noroc, dar in anumite circumstante poate insemna rusine sau neplaceri.
Dar unde circuli tu fara rovigneta, in judet, in afara orasului? Unde locuiesti mai exact?
__________________



Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Ema55:
rozica1965 (21 feb 2013)