View Single Post
  #904 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 09:38:16
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Si acum sa va zic ce am mesterit eu pt md:
pita calugareasca tip BruschettaAsa-i ca v-am bagat in ceata?Voiam md Gl, si chipsuri nu, fulgi ma saturasem..voiam painica da nu am framantat de ieri..asa ca mi-am adus aminte de o reteta veche calugareasca, cea cu coca de faina integrala si apa, sare, intinsa subtire si coapta pe pietre la soare..E foarte recomandata pt sanatate..Asa am facut-o si eu, bineinteles pe aragaz, nu pe pietreAm facut 2 turte subtirele, le-am copt bine pe o parte si pe alta..si aici intervine Italia din mineCand le-am scos din teflon fierbinti, le-am razuit cu un catel de usturoi, cujuma de rosie(nu am mai ramas nimic nici din usturoi nici din rosie), si am pus pe una cuburi de rosii si ce mi-a mai ramas din usturoi, pe cealalata cuburi de rosii si ceapa..Sunt f bune si gustoase
Asta a fost >Md meu, la pranz omleta cu mozzarella si o felie de curcan fripta+salata+un pahar de vin rosu, la cina inca nu stiu
Imagini ataşate
File Type: jpg XL802602.JPG (1,43 MB, 24 vizualizări)
File Type: jpg XL802610.JPG (1,45 MB, 26 vizualizări)
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]