View Single Post
  #9049 (permalink)  
Vechi 08 iul 2013, 10:02:58
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de ramozz Vezi mesajul
Buna fetelor

Vad ca nu prea mai sunt active discutiile la dieta South Beach asa ca am venit aici. Am inceput si eu dieta asta, am si trecut de prima faza si am slabit cca 3kg. Dar cand am inceput cu faza a 2a greutatea tot oscileaza si ma descurajez, marti aveam 56 kg si azi 57 , mi-e teama ca nu o sa mai slabesc in faza a 2-a, si in principiu am respectat alimentatia impusa. Ce-i drept ca nu am mancat doar 12 cirese sau visine(cat scria in lista de alimente permise) dar oricum am mancat f putin per ansamblu zilele astea pentru ca nu prea am simtit nevoia si nici timp nu prea am avut.
Buna Ramona (ca banuiesc ca asta e numele tau

Nu ai de ce sa te descurajezi, SB e o dieta low carb si f. low carb in prima faza. In prima faza, pe langa faptul ca reglezi secretia de insulina, scapi in mare parte si de apa din corp, care revine intr-o oarecare masura cand mananci carbi in urmatoarele faze (din cate stiu, 1 g carbohidrati retine 2 g de apa in muschi).
De asta e cel mai bine ca faza a doua sa o respecti pe cat posibil asa cum scrie.
Cel mai bine e ca incepd cu faza 2 si mai mult cu faza 3, sa introduci sportul sau sa il intensifici.

Succes!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]