Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #905 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 20:52:00
StefaniaXtr's Avatar
StefaniaXtr StefaniaXtr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Ce fac mamicile? Nu mai e nimeni pe aici?
Ieri am fost la medic, si totul e in limite normale, are fetita mea deja 1475 gr..
Voiam sa va intreb voi a-ti luat ceva suplimente in timpul sarcinii in saptamanile mai avansate?
Mie mi-a prescris calciu + vitamina D. Trebuie sa fac si cateva analize, sa vad daca nu am carente in corp, pentru ca simt dureri de incheieturi la coapse, si noaptea ma apuca carceii la gambe....sunt asa de urati ca ma fac sa sar din pat ca arsa, si dor asa de rau....cred ca am ceva lipsa in organism.
Buna Laura,
Ma bucur sa citesc ca fetita ta este bine.
Eu nu am luat decat Elevit in primele 3 luni, apoi am mai luat ceva fier ca era lipsa si cam atat. s-ar putea sa fie ceva lipsa si de aceea sa fie necesar sa iei calciu si Vitamina D.
Pupici!


Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Magneziul rezolva crizele de carcei. Mie mi-a prescris Mg pentru ca ajuta uterul sa nu se contracte excesiv, mai iau si no-spa cel putin o data pe zi - tot la recomandarea dr. si vit.C care ajuta vasele de sange si circulatia.
Felicitari pentru fetita, sa fie sanatoasa!
A mea are 2500g si sta cu funduletul in jos, se pare ca ne asteapta cezariana

Coco23
Imi pare bine ca fetita ta s-a intors, chir daca e cu fundul in jos, cel putin nu mai este transversal. Sper sa se intoarca pana la ur acu capul in jos.


Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
salutare burticutelor

Revin si eu cu vesti de la doctor,luni am fost sa imi fac anticorpii si ieri am avut rezultatul,sunt absenti si sper sa ramana asa.Marti am fost la ginecolog si mi-am revazut bebele,are 1600g,un grasunel ,am uitat sa intreb cat e de lung,m-am pierdut uitandu-ma in ecograf.De greutate nu mi-a zis nimic special,a spus ca e cam multicel intradevar(+5kg intr-o luna),dar poate ca a trebuit sa recuperez pt ca pana in sapt 16 nu luasem nimic.
In rest sunt bine,sunt super happy pt ca bebe e din ce in ce mai activ,ma speriasem pt a am avut 2 zile in care nu prea a miscat asa mult.
Nu am reusit sa intru sa scriu mai devreme pt ca am fost foarte,foarte obosita, am avut si socrii pe cap,dar cam au plecat am bagat un somnic la pranz de vreo 3 ore si ma simt tare fresh.


Laura eu nu am luat decat elevit in toate trei sarcinile.
Ras Cristalin eu cred ca fetita ta mai are timp sa se intoarca.
Felicitari pentru lipsa de anticorpi!
Sper ca te simti mai bine acum si ca fetele tale au inceput sa se obisnuiaca cu ideea ca vor mai ave ape cineva pe care sa "dea vina" cand vor face boroboate .
Pupici!
Răspuns cu citat