Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 months to go!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #901 (permalink)  
Vechi 25 iun 2012, 20:13:00
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Sa iti dea Dumnezeu sanatate, tie si printesei tale, o nastere usoara, fara probleme! Iar micuta Aida sa iti aduca multe rasete cristaline pe fatza

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul


O sa pun poze azi.
Emotii am mai multe pentru disertatie, pentru nastere nu chiar asa multe pentru ca am incredere ca va fi bine
Da, natural as vrea sa nasc... luni merg la eco sa vad daca fetita e angajata in pozitie de nastere, cu capusorul in jos. Daca nu se intoarce cu capul in jos sau daca intervin alte probleme, apelam la cezariana.
Aida Elena va fi numele printesei, asa cum mi-a transmis ea intr-un vis
Iti tin pumnii sa vina barza!
Iei vit.E, acid folic? Mai cauta solutii la magazine naturiste, eu cred ca pe mine astea m-au ajutat
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #902 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 10:52:08
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Ce fac mamicile? Nu mai e nimeni pe aici?
Ieri am fost la medic, si totul e in limite normale, are fetita mea deja 1475 gr..
Voiam sa va intreb voi a-ti luat ceva suplimente in timpul sarcinii in saptamanile mai avansate?
Mie mi-a prescris calciu + vitamina D. Trebuie sa fac si cateva analize, sa vad daca nu am carente in corp, pentru ca simt dureri de incheieturi la coapse, si noaptea ma apuca carceii la gambe....sunt asa de urati ca ma fac sa sar din pat ca arsa, si dor asa de rau....cred ca am ceva lipsa in organism.
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
  #903 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 12:20:37
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Ce fac mamicile? Nu mai e nimeni pe aici?
Ieri am fost la medic, si totul e in limite normale, are fetita mea deja 1475 gr..
Voiam sa va intreb voi a-ti luat ceva suplimente in timpul sarcinii in saptamanile mai avansate?
Mie mi-a prescris calciu + vitamina D. Trebuie sa fac si cateva analize, sa vad daca nu am carente in corp, pentru ca simt dureri de incheieturi la coapse, si noaptea ma apuca carceii la gambe....sunt asa de urati ca ma fac sa sar din pat ca arsa, si dor asa de rau....cred ca am ceva lipsa in organism.
Magneziul rezolva crizele de carcei. Mie mi-a prescris Mg pentru ca ajuta uterul sa nu se contracte excesiv, mai iau si no-spa cel putin o data pe zi - tot la recomandarea dr. si vit.C care ajuta vasele de sange si circulatia.
Felicitari pentru fetita, sa fie sanatoasa!
A mea are 2500g si sta cu funduletul in jos, se pare ca ne asteapta cezariana

Coco23
__________________

Ultima dată editat de ras_cristalin; 29 iun 2012 at 12:23:23.
Răspuns cu citat
  #904 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 14:38:48
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

salutare burticutelor

Revin si eu cu vesti de la doctor,luni am fost sa imi fac anticorpii si ieri am avut rezultatul,sunt absenti si sper sa ramana asa.Marti am fost la ginecolog si mi-am revazut bebele,are 1600g,un grasunel ,am uitat sa intreb cat e de lung,m-am pierdut uitandu-ma in ecograf.De greutate nu mi-a zis nimic special,a spus ca e cam multicel intradevar(+5kg intr-o luna),dar poate ca a trebuit sa recuperez pt ca pana in sapt 16 nu luasem nimic.
In rest sunt bine,sunt super happy pt ca bebe e din ce in ce mai activ,ma speriasem pt a am avut 2 zile in care nu prea a miscat asa mult.
Nu am reusit sa intru sa scriu mai devreme pt ca am fost foarte,foarte obosita, am avut si socrii pe cap,dar cam au plecat am bagat un somnic la pranz de vreo 3 ore si ma simt tare fresh.


Laura eu nu am luat decat elevit in toate trei sarcinile.
Ras Cristalin eu cred ca fetita ta mai are timp sa se intoarca.
Răspuns cu citat
  #905 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 20:52:00
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Ce fac mamicile? Nu mai e nimeni pe aici?
Ieri am fost la medic, si totul e in limite normale, are fetita mea deja 1475 gr..
Voiam sa va intreb voi a-ti luat ceva suplimente in timpul sarcinii in saptamanile mai avansate?
Mie mi-a prescris calciu + vitamina D. Trebuie sa fac si cateva analize, sa vad daca nu am carente in corp, pentru ca simt dureri de incheieturi la coapse, si noaptea ma apuca carceii la gambe....sunt asa de urati ca ma fac sa sar din pat ca arsa, si dor asa de rau....cred ca am ceva lipsa in organism.
Buna Laura,
Ma bucur sa citesc ca fetita ta este bine.
Eu nu am luat decat Elevit in primele 3 luni, apoi am mai luat ceva fier ca era lipsa si cam atat. s-ar putea sa fie ceva lipsa si de aceea sa fie necesar sa iei calciu si Vitamina D.
Pupici!


Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Magneziul rezolva crizele de carcei. Mie mi-a prescris Mg pentru ca ajuta uterul sa nu se contracte excesiv, mai iau si no-spa cel putin o data pe zi - tot la recomandarea dr. si vit.C care ajuta vasele de sange si circulatia.
Felicitari pentru fetita, sa fie sanatoasa!
A mea are 2500g si sta cu funduletul in jos, se pare ca ne asteapta cezariana

Coco23
Imi pare bine ca fetita ta s-a intors, chir daca e cu fundul in jos, cel putin nu mai este transversal. Sper sa se intoarca pana la ur acu capul in jos.


Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
salutare burticutelor

Revin si eu cu vesti de la doctor,luni am fost sa imi fac anticorpii si ieri am avut rezultatul,sunt absenti si sper sa ramana asa.Marti am fost la ginecolog si mi-am revazut bebele,are 1600g,un grasunel ,am uitat sa intreb cat e de lung,m-am pierdut uitandu-ma in ecograf.De greutate nu mi-a zis nimic special,a spus ca e cam multicel intradevar(+5kg intr-o luna),dar poate ca a trebuit sa recuperez pt ca pana in sapt 16 nu luasem nimic.
In rest sunt bine,sunt super happy pt ca bebe e din ce in ce mai activ,ma speriasem pt a am avut 2 zile in care nu prea a miscat asa mult.
Nu am reusit sa intru sa scriu mai devreme pt ca am fost foarte,foarte obosita, am avut si socrii pe cap,dar cam au plecat am bagat un somnic la pranz de vreo 3 ore si ma simt tare fresh.


Laura eu nu am luat decat elevit in toate trei sarcinile.
Ras Cristalin eu cred ca fetita ta mai are timp sa se intoarca.
Felicitari pentru lipsa de anticorpi!
Sper ca te simti mai bine acum si ca fetele tale au inceput sa se obisnuiaca cu ideea ca vor mai ave ape cineva pe care sa "dea vina" cand vor face boroboate .
Pupici!
Răspuns cu citat
  #906 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 23:18:42
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Iulia uitasem de magneziu, ca mi-a recomandat medicu si pentru inima, dar acuma cu atat stres cu mutatul si cu scoala m-am zapacit.
De luni o sa merg sa imi iau magneziu si calciu si vitamina D, si o sa imi fac si analize.
Un pic m-a certat medicul ieri, pentru ca in 22 mai cand am fost la ultimul control aveam 73 de kg, si acuma supa o luna si un pic aveam 73.9 kg. I-am zis ca de mancat am mancat, si nu m-am abtinut de la nimic, din contra cum stateam pana tarziu cu lucrile prin casa mancam si noaptea, dar am facut multaaaa miscare si nu s-a pus pe mine decat ce a pus fetita, in mai avea 675 g, si acum 1475 g, deci tot a pus pe ea.intr-un fel ma bucur ca nu am luat mult insa vreau sa fie sanatoasa fetita si sa creasca frumos sa nu aiba lipsa de nimic. De acum ma apropii de final cu aranjatul prin casa si apoi o sa ma odihnesc mai mult.
Iulia si eu zic ca inca are timp sa se intoarca fetita ta, si cred ca este ceva metoda, sau aparat care face sa se intoarca, daca vrei sa nasti normal.
Costina acum am vazut ca avem exact acelasi termen....ma bucur ca au iesit bine anticorpii.....e greu cu musafiri pe cap...eu deocamdata nu am avut ca nu am unde sa-i culc, ca am doar patul din dormitor...asa ca si daca vin musafirii, pleaca repede. E grasunel baiatul tau, oricum nu te-ai ingrasat mult deloc esti norocoasa.
Stefania bebeul tau e tare scump, poti sa te gandesti sa mai faci unul cand te recuperezi
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
  #907 (permalink)  
Vechi 30 iun 2012, 09:53:31
souvenir1976's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 56.5kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Ce fac mamicile? Nu mai e nimeni pe aici?
Ieri am fost la medic, si totul e in limite normale, are fetita mea deja 1475 gr..
Voiam sa va intreb voi a-ti luat ceva suplimente in timpul sarcinii in saptamanile mai avansate?
Mie mi-a prescris calciu + vitamina D. Trebuie sa fac si cateva analize, sa vad daca nu am carente in corp, pentru ca simt dureri de incheieturi la coapse, si noaptea ma apuca carceii la gambe....sunt asa de urati ca ma fac sa sar din pat ca arsa, si dor asa de rau....cred ca am ceva lipsa in organism.
Ciao, Laura! Eu am luat calciu cu D3 de prin luna a sasea timp de 20 de zile dupa care am facut pauza 10 zile si in aceste 10 zile am luat fier (Alofer .... yex... aveam gust de rugina in gura) apoi iar o tura de 20 de zile de calciu cu D3 dupa care am luat fier pana la sfarsitul sarcinii (iarasi yex ... ca imi venea sa vomit numai la gandul ca trebuie sa-l iau) Analizele mele au fost bune la inceput si n-a trebuit sa iau decat Elevit. Am mai luat Arefam fiindca faceam efort cu primul meu copil si eram stresata sa nu pierd sarcina... dar vorba doctorului : "pt. asta exista medicamente". Spre sfarsitul sarcinii am devenit putin anemica, dar bebanul a avut 3,430 kg. Cam asta am luat eu.
Pusilici si cat mai putini carcei!
souvenir1976, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1356 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 839 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #908 (permalink)  
Vechi 01 iul 2012, 21:58:12
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Iulia uitasem de magneziu, ca mi-a recomandat medicu si pentru inima, dar acuma cu atat stres cu mutatul si cu scoala m-am zapacit.
De luni o sa merg sa imi iau magneziu si calciu si vitamina D, si o sa imi fac si analize.
Un pic m-a certat medicul ieri, pentru ca in 22 mai cand am fost la ultimul control aveam 73 de kg, si acuma supa o luna si un pic aveam 73.9 kg. I-am zis ca de mancat am mancat, si nu m-am abtinut de la nimic, din contra cum stateam pana tarziu cu lucrile prin casa mancam si noaptea, dar am facut multaaaa miscare si nu s-a pus pe mine decat ce a pus fetita, in mai avea 675 g, si acum 1475 g, deci tot a pus pe ea.intr-un fel ma bucur ca nu am luat mult insa vreau sa fie sanatoasa fetita si sa creasca frumos sa nu aiba lipsa de nimic. De acum ma apropii de final cu aranjatul prin casa si apoi o sa ma odihnesc mai mult.
Iulia si eu zic ca inca are timp sa se intoarca fetita ta, si cred ca este ceva metoda, sau aparat care face sa se intoarca, daca vrei sa nasti normal.
Costina acum am vazut ca avem exact acelasi termen....ma bucur ca au iesit bine anticorpii.....e greu cu musafiri pe cap...eu deocamdata nu am avut ca nu am unde sa-i culc, ca am doar patul din dormitor...asa ca si daca vin musafirii, pleaca repede. E grasunel baiatul tau, oricum nu te-ai ingrasat mult deloc esti norocoasa.
Stefania bebeul tau e tare scump, poti sa te gandesti sa mai faci unul cand te recuperezi
Draga Laura si noi ne gandim sa ma facem inca un copil, dar abia dupa ce va face Stefan 2 ani (asta a fost si sfatul medicului), ca sa nu-mi obosesc prea tare organismul.
Imi este dor de perioada sarcinii, dar acum ma bucur de tot ceea ce face nou minunea mea mica.
Iti doresc sa nu iei mai mult de 12 kg pana la sfarsitul sarcinii si sa fie totul bine pana la final!

Pupici
Răspuns cu citat
  #909 (permalink)  
Vechi 02 iul 2012, 11:54:50
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Felicitari pentru lipsa de anticorpi!
Sper ca te simti mai bine acum si ca fetele tale au inceput sa se obisnuiaca cu ideea ca vor mai ave ape cineva pe care sa "dea vina" cand vor face boroboate .
Pupici!
intradevar Justina e tare incantata ca va avea un fratior,Anisia e inca micuta si nu prea stie ce o sa se intample,i-am tot explicat eu dar na'e mica cat sa inteleaga.Cu siguranta Anisia va da vina pe fratiorul mai mic cand va face unele prostii,asa cum face si Justina"nu eu Anisia a facut,Anisia a vrut".

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul

Un pic m-a certat medicul ieri, pentru ca in 22 mai cand am fost la ultimul control aveam 73 de kg, si acuma supa o luna si un pic aveam 73.9 kg. I-am zis ca de mancat am mancat, si nu m-am abtinut de la nimic, din contra cum stateam pana tarziu cu lucrile prin casa mancam si noaptea, dar am facut multaaaa miscare si nu s-a pus pe mine decat ce a pus fetita, in mai avea 675 g, si acum 1475 g, deci tot a pus pe ea.intr-un fel ma bucur ca nu am luat mult insa vreau sa fie sanatoasa fetita si sa creasca frumos sa nu aiba lipsa de nimic. De acum ma apropii de final cu aranjatul prin casa si apoi o sa ma odihnesc mai mult.
Costina acum am vazut ca avem exact acelasi termen....ma bucur ca au iesit bine anticorpii.....e greu cu musafiri pe cap...eu deocamdata nu am avut ca nu am unde sa-i culc, ca am doar patul din dormitor...asa ca si daca vin musafirii, pleaca repede. E grasunel baiatul tau, oricum nu te-ai ingrasat mult deloc esti norocoasa.
Ce tare Laura,pe tine te cearta medicul ca nu te ingrasi si pe mine ca ma ingras prea mult,eu am luat cam 1kg pe sapt si vad ca tot asa continui sa iau,cu siguranta o sa am tot peste +12kg...nu m-as supara sa iau 16kg si bebe sa aibe macar 3500g,cer mult?.De astazi am inceput sa fiu un pic mai atenta la ce mananc,evit zaharul /sarea pe cat posibil,fursecurile care stau pe masa si ciocolata din frigider....mananc legume/ fructe si lactate la greu iar la pranz mancare gatita.Repet nu m-ar deranja sa ma ingras mai mult de 12 kg daca bebe ar fi macar de 3500g.
Răspuns cu citat
  #910 (permalink)  
Vechi 02 iul 2012, 22:21:37
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
intradevar Justina e tare incantata ca va avea un fratior,Anisia e inca micuta si nu prea stie ce o sa se intample,i-am tot explicat eu dar na'e mica cat sa inteleaga.Cu siguranta Anisia va da vina pe fratiorul mai mic cand va face unele prostii,asa cum face si Justina"nu eu Anisia a facut,Anisia a vrut".



Ce tare Laura,pe tine te cearta medicul ca nu te ingrasi si pe mine ca ma ingras prea mult,eu am luat cam 1kg pe sapt si vad ca tot asa continui sa iau,cu siguranta o sa am tot peste +12kg...nu m-as supara sa iau 16kg si bebe sa aibe macar 3500g,cer mult?.De astazi am inceput sa fiu un pic mai atenta la ce mananc,evit zaharul /sarea pe cat posibil,fursecurile care stau pe masa si ciocolata din frigider....mananc legume/ fructe si lactate la greu iar la pranz mancare gatita.Repet nu m-ar deranja sa ma ingras mai mult de 12 kg daca bebe ar fi macar de 3500g.

De obicei fratii mai mari au tendinta sa dea vina pe cei mici ca sa iasa ei basma curata.
Eu am fost surprinsa cand am aflat ca am carat un baiat de 3700 g (asa a iaesit la cantar puiul meu). Stiam ca va fi lung de prin saptamana 28, dar nu ma asteptam sa fie si asa de greu.
Doamne ajuta sa fie si la tine un baiat asa voinic si cumintel!

Pupicei
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
9, calorii, dieta, go, insarcinata, months, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
A walk to remember (2002) iwhipmyhair Filme 11 31 aug 2011 17:05:57
Cinderella Pact sau Lying to Be Perfect goia Filme 8 29 nov 2010 17:52:45
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole