View Single Post
  #905 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 07:36:46
anes's Avatar
anes anes este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: 9 1/2 saptamani pentru jeansii preferati

Hei! Credeam ca te-am pierdut oita ratacitoare! Dar tu de fapt muncesti si te tii de obiective! Felicitari!

Ok, nu scazi in kg, dar hainele nu-s mai largute? Bineinteles pt ca masa de grasme e mai voluminoasa, iar cand te apuci de sport, incepe metamorfozarea ei in masa musculara ...
Pe de alta parte, nu stiu care e parerea celorlalte fete, dar parca sport de 2* /zi, totusi e cam mult. Te poti tine de chestia asta mereu? Iti dai seama ca atunci cand n-o vei mai face in ritmul asta, la aceeasi cantitate de calorii, vei incepe incetisor sa te ingrasi? Si ok, acum vrei sa slabesti repede, dar nici nu vrei ca sa te bucuri de rezultatele obtinute o perioada scurta. Si nici cure de slabire vesnice si interminabile nu cred ca-ti doresti ...

Bafta maine la examen! Tinem pumnii!!!!!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui anes:
Zoe (11 ian 2013)