View Single Post
  #905 (permalink)  
Vechi 03 sep 2013, 14:06:02
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

Citat:
Anterior postat de Ciucik Vezi mesajul
Good morning sau good evening everybody!!!

In ultima perioada am absentat de la calculul caloriilor si cred ca e cazul sa revin, nu de alta dar nu as vrea sa calc prea mult in strachini
Acestea fiind spuse, azi am fost betiva!!! Na ca am zis-o!!! Am avut musafiri, asa ca la cafeaua de dimi am adaugat si niste lichior de cioco.......... Mare mi-a fost uimirea cand am vazut cate sute de calorii au 100 grame de bautura!!!! OMG!!! Nu renteaza sa fii betiv! Oricum, l-am trecut (pe el, pe lichior) in calculator ca fiind un alt tip pt ca nu era deja adaugat cel de cioco si pe sticla nu scria nimic de calorii. Acuma...vrand-nevrand o sa fiu fff atenta ce mai mananc azi, pt ca am avut o gustare 1 de 202 calorii...... Groaznic!
Omg
bine ai revenit peacilea
ma gandeam la betivanii aia cronici,ce ii vezi pe langa tomberoane ,mereu clatinandu-se..nu am vazut unu gras..toti emaciati si slabanogi...deci poate nu alcoolul ne ingrasa totusi..
oricum ar fi,eu nu renunt la paharul meu zilnic de vin rosu,ok?
in rest,dieta mea..nu prea merge,da e bine ca se taraste..Pupici si bafta!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]