View Single Post
  #905 (permalink)  
Vechi 26 oct 2011, 06:55:00
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Neata fete dragi,azi incep ziua mai optimista ,nu din cauza kg. de azi-dimineata care nu m-au incantat prea tare-54.6,ci din cauza faptului ca am fost ieri cumintica.I-am facut baiatului macaroane cu pesmet nici nu am gustat, am rezistat la tentatiile de la servici lichiu cu varza, rahat,grisine si toate prostiile din care se infrupta colegele mele. Si azi troneaza o pungamare cu gogosi pe biroul unei colege.
Poate ziua de fructe de azi m-aduce maine sub 54 kg.
Stiti ce-am observat? ca nu mai poftesc pe strada la toate prostiile ce se vand pe la chioscuri adica,pizza, croasante,gogosi, fornetti
dimpotriva stiti ce greata ma ia cand le vad, mai ales cand vad lumea cu ce pofta musca din ele. E un lucru bun si chiar ma bucura ca am eliminat prostiile astea din alimentatia mea
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]