Subiect: Jurnal Jolye79
View Single Post
  #907 (permalink)  
Vechi 22 mar 2011, 14:39:05
alinamar's Avatar
alinamar alinamar este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jolye79

Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
De acord cu cerealele, si eu am avut interdictie la cereale din acelasi motiv cu al tau.
Eu nu le-am facut niciodata branzica calcica...de lene. Le-am dat iaurt (am fost atenta sa fie cat mai natural, fara lapte praf in continut) si branza proaspata de vaca sau urda. Evita la ora 17 sa-i dai fructe (exceptie - banane), fermenteaza si-i pot provoca disconfort abdominal si, implicit, agitatie. Eu zic ca sunt destul de multe mese solide pe zi la varsta asta (eu, la cel mic, am inceput cu prima masa tocmai la 7 luni), asa ca nu prea ai ce sa mai introduci. Poate doar sa-i maresti cantitatile sa se sature mai bine...
Crezi ca mananca ceva din ce-i fac? tzitzi e mult mai buna...Zilele trecute a mancat in medie 40 gr de piure de fructe la 10 si maxim 30 gr de supa crema de 13 atat (la hrana solida ma refer). Astazi nu a mancat nimic din ce i-am facut: mar copt cu 1 lg de branza si supa ..nici macar nu s-a atins dar plangea de foame..si a mancat tzitzi evident...
mersi pt sfatul cu fructele..chiar nu m-am gandit la asta..banana nu i-am dat pana acum..
Pediatra mi-a zis sa incerc sa-i dau mai multa mancare solida ca sa o mai scoatem un pic pe titi din ecuatie, dar nu prea am succes...Baiatul meu e indragostit de tata mamei..cred ca am sa-l lipsesc de ea ca sa se faca baiat de treaba...ca altfel nu vad cum as linisti apele..Multumesc de sfaturi inca o data!!!