View Single Post
  #9075 (permalink)  
Vechi 02 oct 2013, 10:42:33
shanna's Avatar
shanna shanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iun 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Principiile Mihaelei Bilic , Hipocalorica
Date: 155cm, 59kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ieri am cam imbulinat-o Dupa ce am mancat conform dimineatza, mi-a fost, foame, foame, toata ziua. Nu stiu ce e cu mine, poate e din cauza trecerii de la regim hiperproteic, la regim mai vegetarian? Nu stiu, dar niciodata nu mi-a mai venit sa mananc din 2 in 2 ore
D o felie cascaval, o felie somn, o jumatate de cana lapte
G o farfurie supa de dovlecei
P varza cu 1 aripioara pui
G varza cu 1 aripioara pui+ 5 felii carnat
Cina-am luat-o complet razna, o lingura buls, o lingura ciulama,o lingura tochitura
G nectarine+struguri
Complet aiurea, sunt un pic panicata ca nu pot intra in ritm. Oare si din cauza toamnei gastrite?

Azi
G -o lingura miere+propolis, catina, polen( am ceva problem de sanatate)
D-2 pesmeti+100g smantana+o rosie si o jumatate de cana lapte cu jumatate lingurita ness
M-am aprovizionat(ciuperci, dovlecei, conopida, zarzavat, cascaval, branza, smantana, iaurt, oua, carne). Ma gandesc sa fac o budinca din dovlecei cu ciuperci, un piure de conopida si o supa crema de zarzavat
Doamne, sper sa ma reglez cu dieta, ca imi scade stima de sine
O zi buna!
shanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1831 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1314 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1315 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat