Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #908 (permalink)  
Vechi 01 iul 2012, 21:58:12
StefaniaXtr's Avatar
StefaniaXtr StefaniaXtr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Iulia uitasem de magneziu, ca mi-a recomandat medicu si pentru inima, dar acuma cu atat stres cu mutatul si cu scoala m-am zapacit.
De luni o sa merg sa imi iau magneziu si calciu si vitamina D, si o sa imi fac si analize.
Un pic m-a certat medicul ieri, pentru ca in 22 mai cand am fost la ultimul control aveam 73 de kg, si acuma supa o luna si un pic aveam 73.9 kg. I-am zis ca de mancat am mancat, si nu m-am abtinut de la nimic, din contra cum stateam pana tarziu cu lucrile prin casa mancam si noaptea, dar am facut multaaaa miscare si nu s-a pus pe mine decat ce a pus fetita, in mai avea 675 g, si acum 1475 g, deci tot a pus pe ea.intr-un fel ma bucur ca nu am luat mult insa vreau sa fie sanatoasa fetita si sa creasca frumos sa nu aiba lipsa de nimic. De acum ma apropii de final cu aranjatul prin casa si apoi o sa ma odihnesc mai mult.
Iulia si eu zic ca inca are timp sa se intoarca fetita ta, si cred ca este ceva metoda, sau aparat care face sa se intoarca, daca vrei sa nasti normal.
Costina acum am vazut ca avem exact acelasi termen....ma bucur ca au iesit bine anticorpii.....e greu cu musafiri pe cap...eu deocamdata nu am avut ca nu am unde sa-i culc, ca am doar patul din dormitor...asa ca si daca vin musafirii, pleaca repede. E grasunel baiatul tau, oricum nu te-ai ingrasat mult deloc esti norocoasa.
Stefania bebeul tau e tare scump, poti sa te gandesti sa mai faci unul cand te recuperezi
Draga Laura si noi ne gandim sa ma facem inca un copil, dar abia dupa ce va face Stefan 2 ani (asta a fost si sfatul medicului), ca sa nu-mi obosesc prea tare organismul.
Imi este dor de perioada sarcinii, dar acum ma bucur de tot ceea ce face nou minunea mea mica.
Iti doresc sa nu iei mai mult de 12 kg pana la sfarsitul sarcinii si sa fie totul bine pana la final!

Pupici
Răspuns cu citat