View Single Post
  #908 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 18:17:22
anes's Avatar
anes anes este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: 9 1/2 saptamani pentru jeansii preferati

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
....
Anes,sa inteleg ca daca ma apuc sa fac 45min de taeBo zilnic sau de 5-6 ori pe sapt,trebuie sa fac tot timpul,daca ma opresc incep sa ma ingras?
Dupa 46 de min efectul nu e ca si cand mergi de intr-o zi si la sala si la zumba ...

Citat:
Anterior postat de AlliAlli Vezi mesajul
.....

Eu mi`am propus sa merg la sala de 5 ori pe saptamana timp de 12 saptamani. E o provocare in care am intrat cu 2 prietene orice ar fi mergem la sala de 5 ori pe saptamana timp de 12 saptamani si tinem dieta, nu o dieta drastica, ci un stil de viata sanatos, fara dulciuri si alte prostii. Vrem sa vedem rezultatele peste 12 saptamani

Stiu ca ieri am exagerat ca am facut si fitness si zumba, insa s`a intamplat ieri, nu se va intampla si azi. Azi doar la sala am fost. Voi merge la zumba de 2 ori pe saptamana, doar atunci voi exagera cu sportul.

Trec printr`o perioada ciudata din punct de vedere emotional. Nu imi doresc neaparat sa slabesc repede, imi doresc sa fac o schimbare majora in viata mea si cred ca sportul ma ajuta si psihic si fizic, de aici excesul. Am si foarte mult de invatat si probleme oarecum sentimentale si ca sa nu ma mai gandesc incerc sa ma obosesc, asa ca merg la sala de 5 ori pe saptamana si in restul timpului invat

Va pup si va tin la curent cu evolutia. Abia astept sa vina ziua de luni sa ma cantaresc daca dau 1kg jos inseamna ca mi`am atins obiectivul pe saptamana asta
Da, faina hotarare! Sport de 5 ori pe saptamana mi-am propus si eu ... Dar in zilele in care mergi si la sala si la zumba e cam mult. Parerea mea ... mai intreaba si tu. Muschiul are nevoie si de refacere, ca doar nu vrei sa arati ca o halerofila

Te inteleg cu sportul in perioadele mai nasoale. Si stii de ce e asta? Pt ca sportul e in stare sa produca hormonul fericirii -serotonina, asta e motivul pt care ne simtim mai bine. Pe de alta parte, de la` prea mult sport, in prima faza, s-ar putea sa nu scazi in greutate ...

Iti tin pumnii sa-ti atingi obiectivele! Si inca o data succes pt maine!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat