Subiect: Jurnal Sashy
View Single Post
  #91 (permalink)  
Vechi 24 iul 2010, 19:00:07
minouse's Avatar
minouse minouse este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sashy

Citat:
Anterior postat de sashy Vezi mesajul
Si vestile bune nu se opresc aici
Astazi la mine scria :
Indicele de Masă Corporală IMC(BMI) are valoarea 24.8 şi este considerat normal. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se afle în intervalul 49-66 kg.

Tinta atinsa!!!!
A fost frumoasa saptamana asta de cand v-am descoperit !
Nu as fi reusit sa ma ambitionez altfel.
Mai am multe vesti:
-aseara am reusit sa fac iarasi podul de jos , desi am avut politraumatism si coaste rupte candva,
-picioarele nu mi se mai umfla ceea ce ma bucura enorm
-spatele ma doare si mai putin
-sotul meu este foarte satisfacut de cand nu ma mai simte acra si ma vede atat de incantata

Mai sunt 9 zile din aceasta dieta, voi rezista. De fapt in afara de branza de vaca nu ma chinuie nimic in aceasta dieta, decat poftele, care sunt probleme ce trebuiesc ajustate din creierul meu. Nu pot lasa sa ma invinga un creier prost si trebuie sa il modelez!

Luna viitoare imi echilibrez cheltuielile, incerc sa nu mai umflu factura telefonica si cu acei bani ar fi suficient sa imi platesc un abonament la o sala pentru masaj.
Nu vreau sa imi neglijez pielea.
In cursul zilei de astazi am sa imi fac curaj sa va pun fotografii in album
Va pup si multumesc mult celor care ma incurajeaza. Si va transmit un gand cu atata incarcatura pozitiva, incat macar jumatate din ce va transmit eu sper sa ajunga la voi!

Astazi este
Ziua 5
• – mic-dejun: 1 morcov mare ras
• – pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
• – cina: 200 g friptura de vaca + 1 telina rasa

Trisez cu o cafea insa.....Danezul s-o inselat extrem crezand ca sunt atat de perfecta

Bravo, uite ca se poate, tineo tot asa, mai sanatos daca se poate
Ziceai ca daneza s-ar putea sa nu functioneze la tine, sa sti ca asta chiar depinde de organism
Pai la ce meniu ai iti permiti si o cafeluta
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live