Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Sashy

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #91 (permalink)  
Vechi 24 iul 2010, 19:00:07
minouse's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sashy

Citat:
Anterior postat de sashy Vezi mesajul
Si vestile bune nu se opresc aici
Astazi la mine scria :
Indicele de Masă Corporală IMC(BMI) are valoarea 24.8 şi este considerat normal. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se afle în intervalul 49-66 kg.

Tinta atinsa!!!!
A fost frumoasa saptamana asta de cand v-am descoperit !
Nu as fi reusit sa ma ambitionez altfel.
Mai am multe vesti:
-aseara am reusit sa fac iarasi podul de jos , desi am avut politraumatism si coaste rupte candva,
-picioarele nu mi se mai umfla ceea ce ma bucura enorm
-spatele ma doare si mai putin
-sotul meu este foarte satisfacut de cand nu ma mai simte acra si ma vede atat de incantata

Mai sunt 9 zile din aceasta dieta, voi rezista. De fapt in afara de branza de vaca nu ma chinuie nimic in aceasta dieta, decat poftele, care sunt probleme ce trebuiesc ajustate din creierul meu. Nu pot lasa sa ma invinga un creier prost si trebuie sa il modelez!

Luna viitoare imi echilibrez cheltuielile, incerc sa nu mai umflu factura telefonica si cu acei bani ar fi suficient sa imi platesc un abonament la o sala pentru masaj.
Nu vreau sa imi neglijez pielea.
In cursul zilei de astazi am sa imi fac curaj sa va pun fotografii in album
Va pup si multumesc mult celor care ma incurajeaza. Si va transmit un gand cu atata incarcatura pozitiva, incat macar jumatate din ce va transmit eu sper sa ajunga la voi!

Astazi este
Ziua 5
• – mic-dejun: 1 morcov mare ras
• – pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
• – cina: 200 g friptura de vaca + 1 telina rasa

Trisez cu o cafea insa.....Danezul s-o inselat extrem crezand ca sunt atat de perfecta

Bravo, uite ca se poate, tineo tot asa, mai sanatos daca se poate
Ziceai ca daneza s-ar putea sa nu functioneze la tine, sa sti ca asta chiar depinde de organism
Pai la ce meniu ai iti permiti si o cafeluta
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live
  #92 (permalink)  
Vechi 24 iul 2010, 21:53:52
sashy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2010
Locaţie: cartier Moldova, Romania
Dieta: rina
Date: 162cm, 73.8kg
Mesaje: 326
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sashy

La naiba cu telina asta ! Nu pot sa o sufar. Nu am mancat toata viata mea telina. Am incercat...mai mult de doua linguri nici nu am putut inghiti. Stomacul meu a facut destul de urat cand a primit telina: concluzie niciodata nu mai pun gura pe ea decat daca e adaos in altceva.
Cod-ul a fost un rateu total. L-am preparat la microunde , cu un pic de unt pe el asa dupa cum imi descria ca am dreptul sa folosesc. In timp ce sotul meu si-a presarat putin vegeta pe acelasi cod dar negatit de mine, l-a impachetat in rosii crude, doua-3 feliute de lamaie...si l-a inabusit asa....alaturi l-am mai ajutat eu cu un cartof natu...iar farfuria lui arata minunat...in timp ce eu inghiteam un peste facut covrig ...
Soarta, horoscopul meu a fost mai prost azi
Abia astept sa se scurga toate aceste zile...
Asta seara am intrat in market...ma gandeam la piscoturi...le-am vazut...erau asa ochioase.....eu nu pot manca dar asa m-am bucurat ca macar le-am cumparat ....
Am cumparat, am muscat din unul dupa 10 minute (ma gandeam sa il iau din tzeava pe cel mai bun) ...si apoi l-am scuipat....
In frigider am o budinca...(eu si budinca =baba si mitraliera)...asa bine mi se pare ca arata....mi-am luat-o din carrfour ca sa o mananc dupa...practic nu ar ingrasa foarte foarte tare, insa acum inca 7 zile nu am voie sa ma abat cu nimic de la dieta...

Ma chinuiesc poftele
Teoretic si normal eu nu poftesc dulciuri...dar acum nu stiu ce am...

De maine daca imi mai vin pofte de astea seara (ca seara ma linistesc intr-un loc si am timp sa ma gandesc)...iau calmante...sau macar un somnifer sa adorm si sa nu ma mai gandesc...
Nu ma chinuie foamea, doar poftele....
  #93 (permalink)  
Vechi 24 iul 2010, 21:55:47
sashy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2010
Locaţie: cartier Moldova, Romania
Dieta: rina
Date: 162cm, 73.8kg
Mesaje: 326
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sashy

Multumesc tuturor pentru sustinere
Sper sa mai am tarie 7 zile...
Va pup, noapte buna :*
  #94 (permalink)  
Vechi 24 iul 2010, 22:24:31
sashy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2010
Locaţie: cartier Moldova, Romania
Dieta: rina
Date: 162cm, 73.8kg
Mesaje: 326
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sashy

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
neatza Sashy si aici:*:*:*:
ma bucur ca ai reusit sa ajungi la 65 si cu ambitia asta vei reusi sa ajungi acolo unde doresti:*:*
un weekend placut iti doresc
Un week-end placut si tie


Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul
,am 56 de kg dupa ce am papat,nu pe stomacelul gol,deci este Ai mare grija dupa ce termini dieta cum introduci alimentele ca sa nu te ingrasi la locTe pup si iti doresc un weekend superb
Ai o greutate foarte frumoasa, dar sigur vei reusi sa atingi atat cat iti doresti.
Candva visez si eu sa am greutatea ta
La introducerea alimentelor noi, si la noua dieta va trebui sa iau o decizie impreuna cu voi..
Week-end placut si tie! Te astept luni


Citat:
Anterior postat de minouse Vezi mesajul
Bravo, uite ca se poate, tineo tot asa, mai sanatos daca se poate
Ziceai ca daneza s-ar putea sa nu functioneze la tine, sa sti ca asta chiar depinde de organism
Pai la ce meniu ai iti permiti si o cafeluta
voi incerca sa ma abitin...organismul meu isi va dori din ce in ce mai mult pana va vrea sa ajunga la 80. Nu il las Ma fac rea
Se pre ca daneza nu functioneaza la fel la toti (si normal) iar cand slabesti se intampla atunci cand nu te astepti sa se produca...
  #95 (permalink)  
Vechi 25 iul 2010, 13:22:15
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sashy

Citat:
Anterior postat de sashy Vezi mesajul
Ai o greutate foarte frumoasa, dar sigur vei reusi sa atingi atat cat iti doresti.
Candva visez si eu sa am greutatea ta
La introducerea alimentelor noi, si la noua dieta va trebui sa iau o decizie impreuna cu voi..
Week-end placut si tie! Te astept luni
Eh,deocamdata nu este frumoasa,mai am de lucrat,inca mai am grasimutza pe picioruse,marea mea problema.Dar o sa se duca si aia ca altfel o bat

Sincera sa fiu,dupa ce termini daneza ti`as recomanda sa lasi dietele deoparte si sa papi sanatos doar.1100-1200 de calorii pe zi si sa faci in continuare sport.Bineinteles,pt ca tu pana acum ai papat f putin ar fi mai bine sa urci treptat numarul de calorii,nu sa sari direct la 1100 ca o sa te ingrasi asa
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #96 (permalink)  
Vechi 25 iul 2010, 13:53:12
minouse's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sashy

Citat:
Anterior postat de sashy Vezi mesajul
La naiba cu telina asta ! Nu pot sa o sufar. Nu am mancat toata viata mea telina. Am incercat...mai mult de doua linguri nici nu am putut inghiti. Stomacul meu a facut destul de urat cand a primit telina: concluzie niciodata nu mai pun gura pe ea decat daca e adaos in altceva.
Cod-ul a fost un rateu total. L-am preparat la microunde , cu un pic de unt pe el asa dupa cum imi descria ca am dreptul sa folosesc. In timp ce sotul meu si-a presarat putin vegeta pe acelasi cod dar negatit de mine, l-a impachetat in rosii crude, doua-3 feliute de lamaie...si l-a inabusit asa....alaturi l-am mai ajutat eu cu un cartof natu...iar farfuria lui arata minunat...in timp ce eu inghiteam un peste facut covrig ...
Soarta, horoscopul meu a fost mai prost azi
Abia astept sa se scurga toate aceste zile...
Asta seara am intrat in market...ma gandeam la piscoturi...le-am vazut...erau asa ochioase.....eu nu pot manca dar asa m-am bucurat ca macar le-am cumparat ....
Am cumparat, am muscat din unul dupa 10 minute (ma gandeam sa il iau din tzeava pe cel mai bun) ...si apoi l-am scuipat....
In frigider am o budinca...(eu si budinca =baba si mitraliera)...asa bine mi se pare ca arata....mi-am luat-o din carrfour ca sa o mananc dupa...practic nu ar ingrasa foarte foarte tare, insa acum inca 7 zile nu am voie sa ma abat cu nimic de la dieta...

Ma chinuiesc poftele
Teoretic si normal eu nu poftesc dulciuri...dar acum nu stiu ce am...

De maine daca imi mai vin pofte de astea seara (ca seara ma linistesc intr-un loc si am timp sa ma gandesc)...iau calmante...sau macar un somnifer sa adorm si sa nu ma mai gandesc...
Nu ma chinuie foamea, doar poftele....

Horoscopul asta bata-l vina Ai avut o zi vi de mama ei, sper ca asta de azi a fost mai buna
Si asa ai facut proiectil dintr-un piscot Esti tare amuzanta. Felicitari pentru rezistenta
Hai ca mai poti 7 zile daca tot te-ai apucat, ca te-ai chinut pana acum si-ar fi pacat sa renunti pe ultima suta de metrii.

Asta e perioada cea mai grea, ca-ti va veni pofta de tot ce nu ai voie, dar trebuie sa rezisti si sa-ti faci organismul sa-nteleaga ca nu va primi ce vrea cand vrea si cat vrea, ci va primi ce, cat si cand vrei tu. Inainte sa mananci ceva, trebuie sa te intrebi ce beneficii iti aduce acel ceva, caci daca-ti aduce numai calorii nu-ti face nici un bine
Eu as zice sa incerci sa mai rezisti si sa nu apelezi la somnifere

Poftele si pe mine ma chinuie intr-una, dar ai sa vezi, cu timpul poftele vor veni si vor trece foarte repede(cel putin asa se-ntampla in cazul meu).
Iar daca vrei sa uiti de pofte gaseste cava interesant de facut (iesi la o plimbare cu niste prietene, citesti o revsta(nu culinara )...etc.)
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live
  #97 (permalink)  
Vechi 25 iul 2010, 13:56:20
minouse's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sashy

Deci ce mai faci sashy, cum mai e cu dieta?
Sunt curioasa, ce regim te-ai hotarat sa adopti dupa incheierea danezei?
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live
  #98 (permalink)  
Vechi 26 iul 2010, 09:04:17
sashy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2010
Locaţie: cartier Moldova, Romania
Dieta: rina
Date: 162cm, 73.8kg
Mesaje: 326
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sashy

Ieri a fost o zi foarte stresanta. Nu am avut o zi asa proasta de mult.
Aseara am mancat foarte tarziu, undeva pe la ora 9 pentru ca aveam in meniu carne de pui, si nu mi-am dat seama ca inca este congelat, deci a durat pana l-am dezghetat si gatit.
Stomacul mi-a dat primul semnal dupa ora 19.00 ca lui ii trebuie mancare, dupa care sincer va spun, si aici nu mai e nici o gluma, parca mi s-au infundat creierii, vedeam negru de foame, nu mai reuseam sa gandesc. Am intrat intr-un colaps psihic
A fost ziua cea mai grea... Nu am reusit nici macar gimnastica sa fac.
Cantarul nu se mai misca sub 65....Am observat diferentele astea in mod special cand nu fac gimnastica. Incep sa ma indoiesc ca ar fi rezultatele curei.
Facand un bilant, cu aceasta cura nu am slabit decat 1.5 kg si doar in zilele in care am facut sport

Astazi urmeaza:
Ziua 7
• – mic-dejun: 1 ceasca de ceai fara zahar
• – pranz: nimic (bea multa apa, ajuta!)
• – cina: 200 g cotlet de miel + 1 mar


Carne de miel nu am gasit deci deseara va fi tot pui.

Dupa aceasta dieta inca nu am stabilit ce regim voi incepe. Cochetez cu Rina si mai ales SB. Perioada de incepere a acestei diete va fi dupa 16 august.
Vad ce voi reusi sa dau jos pana atunci....
Sa incerc si o cura cu supa de varza ca sa se mai vada pe cantar o schimbare cat de cat? Voi ce spuneti?
  #99 (permalink)  
Vechi 26 iul 2010, 09:20:15
minouse's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sashy

Citat:
Anterior postat de sashy Vezi mesajul
Ieri a fost o zi foarte stresanta. Nu am avut o zi asa proasta de mult.
Aseara am mancat foarte tarziu, undeva pe la ora 9 pentru ca aveam in meniu carne de pui, si nu mi-am dat seama ca inca este congelat, deci a durat pana l-am dezghetat si gatit.
Stomacul mi-a dat primul semnal dupa ora 19.00 ca lui ii trebuie mancare, dupa care sincer va spun, si aici nu mai e nici o gluma, parca mi s-au infundat creierii, vedeam negru de foame, nu mai reuseam sa gandesc. Am intrat intr-un colaps psihic
A fost ziua cea mai grea... Nu am reusit nici macar gimnastica sa fac.
Cantarul nu se mai misca sub 65....Am observat diferentele astea in mod special cand nu fac gimnastica. Incep sa ma indoiesc ca ar fi rezultatele curei.
Facand un bilant, cu aceasta cura nu am slabit decat 1.5 kg si doar in zilele in care am facut sport

Astazi urmeaza:
Ziua 7
• – mic-dejun: 1 ceasca de ceai fara zahar
• – pranz: nimic (bea multa apa, ajuta!)
• – cina: 200 g cotlet de miel + 1 mar

Carne de miel nu am gasit deci deseara va fi tot pui.

Dupa aceasta dieta inca nu am stabilit ce regim voi incepe. Cochetez cu Rina si mai ales SB. Perioada de incepere a acestei diete va fi dupa 16 august.
Vad ce voi reusi sa dau jos pana atunci....
Sa incerc si o cura cu supa de varza ca sa se mai vada pe cantar o schimbare cat de cat? Voi ce spuneti?
Sashy, nu crezy ca ar tebui sa mananci mai multisor azi, avand in vedere cele intamplate ieri? Sau macar sa nu sari peste pranz.
Corpul tau incepe deja sa-ti dea semnale, deci ar cam trebui sa renunti la dieta asta, insa daca tot vrei s-o mai tii macar nu mai sari mesele

Uita de supa de varza, NU O TINE ca poti ajunge in spital.
Iti spun din proprie experienta, in timpul dietei cu supa de varza primele zile vei fi foarte obosita si moroconaoasa, iar zilele urmatoare vei simti ca-ti vine sa cazi din picioare(daca nu cumva chiar cazi) plus ca tot chinul asta e degeaba ca apoi orice-ai face kg vin inapoi cu un bonus de 2-3 in plus
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live
  #100 (permalink)  
Vechi 26 iul 2010, 12:43:40
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sashy

Citat:
Anterior postat de sashy Vezi mesajul
Ieri a fost o zi foarte stresanta. Nu am avut o zi asa proasta de mult.
Aseara am mancat foarte tarziu, undeva pe la ora 9 pentru ca aveam in meniu carne de pui, si nu mi-am dat seama ca inca este congelat, deci a durat pana l-am dezghetat si gatit.
Stomacul mi-a dat primul semnal dupa ora 19.00 ca lui ii trebuie mancare, dupa care sincer va spun, si aici nu mai e nici o gluma, parca mi s-au infundat creierii, vedeam negru de foame, nu mai reuseam sa gandesc. Am intrat intr-un colaps psihic
A fost ziua cea mai grea... Nu am reusit nici macar gimnastica sa fac.
Cantarul nu se mai misca sub 65....Am observat diferentele astea in mod special cand nu fac gimnastica. Incep sa ma indoiesc ca ar fi rezultatele curei.
Facand un bilant, cu aceasta cura nu am slabit decat 1.5 kg si doar in zilele in care am facut sport

Astazi urmeaza:
Ziua 7
• – mic-dejun: 1 ceasca de ceai fara zahar
• – pranz: nimic (bea multa apa, ajuta!)
• – cina: 200 g cotlet de miel + 1 mar


Carne de miel nu am gasit deci deseara va fi tot pui.

Dupa aceasta dieta inca nu am stabilit ce regim voi incepe. Cochetez cu Rina si mai ales SB. Perioada de incepere a acestei diete va fi dupa 16 august.
Vad ce voi reusi sa dau jos pana atunci....
Sa incerc si o cura cu supa de varza ca sa se mai vada pe cantar o schimbare cat de cat? Voi ce spuneti?
Hey Sashy,nu stiu de ce tii tu sa urmezi tot felul de diete ce iti fac numai rau.Te inteleg ca vrei sa scapi de kg cat mai repede,dar nu vrei sa ramai cu greutatea la care ajungi?Vrei sa pui apoi la loc?Rina este sinucidere curata!,iar SB sunt fete care l`au tinut si in a doua etapa cand au trebuit sa introduca fructele s`au ingrasat la loc+cateva kg in plus.Deci eu iti zic clar!Renunta la orice alta dieta dupa ce o termini pe asta si incepe sa mananci sanatos.Eu nu am tinut deloc dieta,doar am papat sanatos si uite ca am slabit.De ce vrei sa`ti faci rau si nu asculti si de noi?Poate ca sunt mai mica dekt tine la ani,dar am o experienta destul de mare in cure.Eu din cauza curei cu supa de varza am cazut din picioare practicplus ca nu`ti mai zic ce scarba imi venea cand o vedeamIar apoi am pus pe mine tot ce dadusem jos+ inca 5 kgDeci in nici un caz nu mai recurge la nici o dieta.Fa cum ti`am spus,papa sanatos,dupa cura incepi usor usor sa cresti nr de calorii si fa sport in continuare.Ai sa vezi ca daca papi cum trebuie ai sa ai si mai multa energie pt sport
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
2, 40, 50, alimentatie, ani, calorii, cantar, dieta, dieta rapida, jurnal, jurnale, kilograme, sanatos, sashy, slabire rapida, slabit, vreau sa slabesc


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole