View Single Post
  #91 (permalink)  
Vechi 29 aug 2011, 19:53:41
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere Georgii

Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul


Asa,am venit cu cana de cacao cu lapte langa mine.Acum sunt trup si suflet in discutie.
Deci nu m-am referit ca ai fi tu ironica..m-am referit la mine,la felul meu ironic de a vorbi.Nu te ingrijora ca nu vorbeam de tine,nicidecum.Vaiii .
Incerc sa fiu mereu optimista si cu zambetul pe buze..ca deh tre'sa fim fericiti..o viata avem!
Eu sunt forma para..fir-ar ea!
Mai nu pot zice ca urasc matematica..imi place,dar nu f.mult.Asa e..niciodata nu poti parcurge un drum din cativa pasi.Trebuie sa mergi incet,incet dar sigur.Fara pasi inapoi.Asa e si cu kg astea..daca le dai usor usor jos..nu vor mai veni inapoi..Nu spun asta ca eu as fi perfecta ..si eu era sa cad in prapastie de multe ori..dar mi-am franat poftele..si am crescut ambitia.Dar sa lasam asta...si nu m-ai plictisit sa stii..chiar imi face placere sa vorbesc cu tine .Sa nu te mai aud ca ma plictisesti!
Adina,tu te auzi?Cum sa nu meriti sa fii la mentinere?Adica tu muncesti degeaba..tu te straduiesti degeaba?Neah,refuz sa citesc ce ai scris penru ca e o mare aberatie!Deci tu,draga mea..o ti in 1000 de calorii pe zi de ceva timp.. faci sport la greu..si zici ca intri degeaba la mentinere?Nuuuuuuuu!Ai muncit mult si meriti cel mai mult!Sa fii mandra de tine ca esti o slabuta sanatoasa,frumoasa si desteapta.Sa primesti entuziasmata laudele celor din jur..si sa le dai peste nas celor care zic ca esti prea slaba(asa patesc si eu dar m-am obisnuit sa le zic ''da ce cand imi ziceati ca-s prea grasa atunci era bine?''..!Cert e ca trebuie sa fii TU,sa nu te compari cu nimeni pentru ca suntem unici..nimeni nu e la fel.Niciodata sa nu iti pierzi credinta,ambitia si spiritul de viata.Viata merita traita!
Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul


Nu imi zice bravo ca mi-o iau in cap si iar incep cu azi-maine!
Am incercat sa bag cate ceva din ce imi place.
Haha, ce tare ai fost Eu nu mai am lapte; l-am terminat azi. Merci ca mi-ai amintit sa imi cumpar neaparat maine!
Ah, am inteles acum
Imi place foarte mult atitudinea ta Asa si trebuie sa fim, sa nu ne pese de ce spun ceilalti atata timp cat noi ne simtim bine in pielea noastra.De-asta nici nu pot certa fetele care mie imi par prea slabute de pe site si in niciun caz sa le descurajez pe cele mai plinute.Pentru mine toti oameni sunt frumosi, nu exista "slab" sau "gras" decat in privinta mea!Asa este; te-ai schimbat si educat intr-un timp relativ scurt dar de efect pentru ca vad ca ai invatat foarte bine ce inseamna alimentatia sanatoasa.
Multumesc pentru sfaturi si pentru sustinere Dar stii ca pot sa te contrazic in unele privinte, nu? Spre exemplu, sport nu fac cine stie ce si plus ca vad ca nu mai are efect fiindca deja mi s-a obisnuit corpul cu exercitiile de la programe si oricat le-ast alterna, nu mai slabesc Spun ca nu merit sa fiu la mentinere fiindca la fel ca si tine, si eu am corpul in forma de para dar imi urasc picioaaareleeeee, fir-ar ele sa fie de butoiase!Dar asta e, trebuie sa vad cum le voi modela la mentinere fiindca nu imi permit sa mai tin dieta cu 1000 de calorii mai mult timp
Răspuns cu citat