Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #915 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 18:06:58
Laura's Avatar
Laura Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Azi mi-am facut analize, si am un pic de anemie, asa s-a exprimat medicul meu,"un pic" de anemie, asa ca mia recomandat sa iau fier, deja am inceput sa iau calciu+vit D, si cand termin cu el, o sa iau fier si magneziu, si bineinteles sa mananc bine. De mancat chiar mananc, zic eu:
- dimineata cand ma trezesc beau cam 250 ml lapte cu cacao+ un fruct(piersica, banana, cirese), apoi dupa vreo ora mananc de obicei paine cu rosii+ castraveti, ou si telemea, sau branza, ocazional cate o bucatica de slanina, azi am avut salata de vinete.
- la amiaza mananc de obicei ciorba+ felul 2 ( azi am avut tocanita de mazare cu carnat, si am mancat si 2 sarmale cu smantana).
- seara de obicei iar salata de legume, sau ce mai ramane de la amiaza, sau iaurt, sau cereale cu lapte.
Intre mese mananc fructe de sezon, ce am prin casa, sau cate un iaurt, sau lapte.
Iulia fiecare are ritmul ei, oricum fetita ta e voinica, pana vine vremea sa vina afara cu siguranta o sa fie peste 3kg, daca nu chiar trece de 3,5kg. In ultimele saptamani creste foarte mult. Cu tensiunea cum esti?Cu disertatia ai terminat?
Costina si eu ma gandesc ca de acuma sa mai iau in greutate maxim 6 kg..........sper ...., dar acuma nici eu nu ma supar daca o sa iau mai mult si fetita sa aiba tot cam asa, vreo 3,5 kg.....si eu mai am dulciuri prin casa, dar nu ma abtin foarte tare, daca am pofta de ceva dulce mananc cate un pic de ciocolata, sau mai ies la o prajitura, sau fac eu cateceva(clatite, sau budinca, etc).
Stefania si noi ne gandim la bebe2, tot cam asa dupa ce primul are in jur de 2 ani. Acum zic asa, dar vad daca nu cumva ma razgandesc. Cate saptamani ai avut cand ai facut cezariana? Si la cate saptamani dupa ai putut sa-l ridici pe bebe singura?
Souvenir tot cam asa mi-a recomandat si mie, sa iau calciu acum, apoi fier, apoi iar calciu, si cu carceii nu ma pot plange, daca se rezuma la unul pe noapte. Ziua nu am nimic, doar noaptea, si fac cu schimbul, in noaptea asta un picior, si maine celalalt.....
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat