View Single Post
  #917 (permalink)  
Vechi 11 nov 2013, 11:49:10
mutulica's Avatar
mutulica mutulica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (VI)

Citat:
Anterior postat de deeablonda Vezi mesajul
Pai.. nici nu stiu cu ce sa incep. In general nu mananc foarte mult, dar ador dulciurile si le mananc seara foarte tarziu pentru ca nu am timp in cursul zilei, am mese neregulate si cu sportul stau cam prost.. am incercat de foarte multe ori sa slabesc si reuseam dar dupa o perioada de timp le puneam la loc.
Acum am inceput sa ma duc la un centru de remodelare corporala si sunt foarte hotarata sa tin si dieta.
Sper sa am rezultate de data asta :d
:*
Pai eu zic sa incepi cu pasi mici, fa-ti ordine in alimentatie, mese la ore fixe, 3 principale, 1-2gustari. Maninca sanatos, fiert, copt, la gratar, maninca salate, legume, fructe, peste, carne. Renunta la dulciuri, maninca ciocolata neagra, miere. Bea apa. Si apuca-te de sport...cite putin si o sa inceapa sa-ti placa...
Si in final merge si remodelarea corpolara, totusi trebuie sa ai grija si de interior si de exterior.

mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mutulica:
rommyna (11 nov 2013), roxana1985 (18 nov 2013)