View Single Post
  #92 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 19:39:40
DianaN's Avatar
DianaN DianaN este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 116.9kg
Mesaje: 247
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal DianaN - Inca un esec?

Citat:
Anterior postat de clemen27 Vezi mesajul
ok.si care e planul de atac?presupun ca ai unul.nu?
si eu sunt back in the game si sper ca de data asta sa nu o mai iau prin balarii.
azi a fost prima zi de Turbo Jam sustinut sa spun asa.adica de azi e gata cu lalaiala.
mult succes in ce faci de acum incolo.si sa ne auzim curand numai cu vesti bune
Buna Clemen!

Ma bucur ca suntem amandoua back in the game. Eu mi-am facut abonament la sala, si mi-a propus sa merg de cel putin 3 ori pe saptamana.
De azi am renuntat la sucuri, dar nu chiar de tot. Ma simt rau cand renunt la cola asa ca am trecut pe cola 0 pentru cateva zile si apoi renunt de tot. Termen pana luni sa renunt de tot.
Totodata renunt la dulciuri (din astea am facut abuz si am pus cateva kg inapoi) fara exceptii. Totusi imi dau voie o data pe saptamana, sambata sau duminica ceva dulce sa nu imi fie prea pofta si sa nu pot sa ma tin de treaba.
Paine doar o data pe zi, max 2 felii/zi, de preferat dimineata.
O sa fiu atenta si la combinatiile de alimente, tai din grasimi cat se poate si vreau sa ma incadrez pana in 1400 cal.
Practic cam tot ce am facut in iarna, dar mai mult sport si sper din tot sufletul sa nu mai o iau pe aratura, ca nu cred ca voi mai avea ambitia necesara sa o iau din nou de la inceput.
Cam asta e in mare planul meu.
Tie cum ti-a mers?
DianaN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]